Kapitán Zlína Dominik Simerský se o vyrovnání historické porážky dozvěděl až do novinářů. „Vůbec jsem o tom nevěděl, ale ani se tomu nedivím. Výsledek je fakt ostudný,“ uznává obránce ševců.

Rozdýchat příděl nebude vůbec jednoduché. Obzvlášť, když jsou Zlíňané znovu poslední a na kontě mají pouhé čtyři body. Navíc v sobotu jedou do Ostravy, porazit doma silný Baník bude velmi složité.

Truchlit ale ševci nemíní. „Bude těžké se zvednout, ale nic jiného nezbývá,“ ví dobře Simerský. „Moc nám nepomůže, jestli budeme celý týden plakat. V sobotu je další zápas, další šance výkon odčinit a získat nějaké bod, ale jiná cesta není,“ přidává.

Nedělní duel poznamenala nejen rychlá branka hostujícího Chorého, ale hlavně vyloučení Černína v 7. minutě.

„Červená karta přišla moc brzy,“ povzdechl si zlínský kapitán.

Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba při zápase s Plzní.
Kolaps diváka i ševců. Zlín prohrál 1:7. Pidro tu není do počtu, říká Vrba

Domácí navíc mohli jít hned v první minutě do vedení, hlavičku Cedidly ale vytáhl plzeňský gólman Staněk. Pak začala úřadovat Viktorka.

„Místo toho, abychom vedli 1:0, tak prohrajeme 1:7,“ nechápe Simerský. „I když jsme byli dlouho v deseti, nemůžeme dostat tolik gólů. To je prostě špatné,“ hořekuje.

Západočeši rozhodli o jasném triumfu už v úvodním poločase, kdy se dvakrát trefil Pavel Šulc a jednou Tomáš Chorý s Pavlem Buchou. Po přestávce přidal další dvě branky Rafiu Durosinmi a rekordní výhru tohoto ligového ročníku zpečetil v závěru střídající Jan Kliment.

„Obrana ani záloha nám nefungovaly, nedohrávali jsme druhé balony. Všechny góly až na jeden byly skoro stejné. Padly po střelách či dorážkách. Takto nejde bránit,“ ví dobře.

Domácí se chvíli nadechli jen po trefě Vukadina Vukadinoviće, jenž parádní ranou snižoval na 2:1.

„Bohužel hned z protiútoku jsme dostali třetí gól, před poločasem čtvrtý a bylo po zápase. Dneska jsme si to vyžrali až do dna,“ dodal smutně.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...