Důvodem je fakt, že stát kvůli koronaviru od středeční osmnácté hodiny zakázal pořádání kulturních či sportovních akcí nad sto účastníků.

„Je jasné, že se fotbal hraje pro lidi. Na světě jsou ale důležitější věci. Riziko infekce musíme plně respektovat. Vždycky je lepší tomu předejít, než potom něčeho litovat,“ říká Páník.

Zkušený třiašedesátiletý kouč v bohaté kariéře nikdy nic podobného nezažil.

„Ale zase Jablonec je v tomto specifický. I když hraje poháry, přijde tam dva a půl tisíce diváků, což na stadionu skoro ani nepoznáte. Samozřejmě je to obrovská škoda, ale až po zápase uvidíme, pro koho to vlastně byla výhoda, nebo nevýhoda,“ zůstává v klidu staronový kouč Zlína, který v úterý vystřídal ve funkci svého bývalého asistenta Jana Kameníka.

Sám duely bez diváků koučoval jenom v rámci přípravy v Turecku nebo na Maltě.

„Pro trenéra je výhoda, že je ho slyšet až na druhé straně hřiště a nemusí posílat žádné papírky ani nic vzkazovat po dalších hráčích,“ říká.

Dobře ale ví, že někteří svěřenci k výkonu potřebují fanoušky a bouřlivou kulisu.

„Je fakt, že někomu je to jedno. Dokáže se dostat do hry, i když na stadionu nikdo není. Další ale musí cítit kontakt s lidmi, být neustále hnán příznivci,“ uvedl.

Fakt, že se v Jablonci hraje bez diváků, většině Zlíňanů nevadí. Na sever Čech to mají daleko, navíc Baťovo město nyní žije hokejovým předkolem. Horší bude, že fandové ševců přijdou i o atraktivní domácí duel s Baníkem Ostrava, kde právě Páník naposledy působil.

„Je pravda, že fanoušci Baníku na každý venkovní zápas jezdí ve velkém počtu a vytváří výbornou kulisu. Samozřejmě občas umí i zdemolovat stadion, ale teď se chovají vzorně,“ prohlásil s úsměvem Páník.

Zda budou prázdné tribuny při zápasech s týmy z horní poloviny tabulky pro Fastav výhodou, nedokáže říct.

„Až utkání skončí, můžeme si to vyhodnotit. Ale pro všechny je to stejné,“ připomíná.

Šíření nemoci v Evropě narušilo plány i generálnímu manažerovi Zlína Zdeňku Grygerovi. Bývalý reprezentant totiž často jezdí na sever Itálie, kde má díky angažmá ve slavném Juventusu spoustu přátel a známých.

Naposledy navštívil kamaráda Pavla Nedvěda loni v létě. Někdejší reprezentant se do Itálie chystal i o letošních jarních prázdninách, nejen kvůli obavám z koronaviru, ale hlavně kvůli klubovým povinnostem zůstal doma na Moravě.