„Čeká nás hodně nevyzpytatelný soupeř. Moc nevím, co od něho čekat. Hrajeme ale doma, takže samozřejmě chceme vyhrát,“ říká před pátečním televizním duelem dvaatřicetiletý středopolař Fastavu.

Zatímco ševci v týdnu musí zapomínat na nepodařené derby v Uherském Hradišti, Severočeši měli překvapivě volný víkend.

Nedělní zápas čtvrtého kola první fotbalové ligy mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví byl totiž kvůli problémům Středočechů s letadlem při cestě z Kazachstánu, kde ve čtvrtek sehráli odvetu druhého předkola Evropské ligy s týmem Ordabasy Šymkent odložen.

Výprava dorazila zpět do České republiky až po osmé hodině večer, tedy přibližně o šestnáct hodin později oproti původnímu plánu.

Odložení utkání v kariéře zažil také Hnaníček.

„Tenkrát jsme hráli s Příbramí na Dukle. Byla to docela velká sranda. Když jsme na Julisku přijeli, haprovalo osvětlení. Ve dvacáté minutě světla zhasla poprvé, takže jsme odešli do kabiny. Pak jsme se vrátili na trávník znovu, ale po druhém zhasnutí rozhodčí zápas naštěstí ukončil, protože v té tmě opravdu nešlo hrát,“ líčí rodák ze Štítné nad Vláří.

V pátek večer by světla na Letná měla svítit normálně. Fanoušci Zlína věří, že hlavně nebude haprovat zlínská ofenziva. Moravané ve třech zápasech vyšli střelecky bodově naprázdno, se Slavií, Olomoucí i na Slováku pokaždé padli 0:1.

„Bohužel nám to tam zatím nepadá,“ štve Hnaníčka.

„V zakončení nejsme přesní ani nemáme potřebné štěstíčko. Věřím, že se Poznar s Fantišem brzy rozstřílejí,“ přidává.

Přidat ale musí nejenom útočníci, ale celý tým. Ševci sice doma nehrají špatně, ale venku už tolik aktivní a nebezpeční nejsou. Fanoušci po derby hráčům vyčítali i menší zápal. Podle kouče Csaplára ale bylo nasazení v pořádku.

„Trenér se k derby v týdnu ještě vrátí a něco řekne. Nálada samozřejmě není ideální. Všechny nás mrzí, že jsme neuspěli zrovna s rivalem, ale zároveň všichni víme, že porážky k fotbalu patří a pokud bychom se v tom dál babrali, abychom se z toho zbláznili,“ říká Hnaníček.

Fotbalisté Fastavu chtějí před vlastním publikem navázat na výkony se Slavií a Libercem.

„Zalézt nemůžeme, to by byla naše smrt,“ ví poctivý záložník.

„Chceme hrát od první minuty aktivně a být nebezpeční,“ pokračuje.

Z teplického týmu skoro žádného hráče nezná. Jediným borcem, se kterým nastupoval v jednom mančaftu, je útočník Pavel Vyhnal. Slávistický odchovanec se ještě v létě připravoval se Zlínem, ale těsně před startem nové sezony zamířil na hostování s opcí právě do Teplic.

„Je to super kluk, dobrý hráč. Škoda, že není na naší straně a nemůže nám pomoct,“ mrzí Hnaníčka.

Vyhnal ale bude v pátek večer sledovat duel pouze z tribuny, protože podle dohody klubů nesmí proti Fastavu nastoupit.

Může si tak užít volný víkend. Netradiční páteční termín vyhovuje i Hnaníčkovi.

„Je to pro nás optimální, protože nemáme tolik času myslet na Slovácko a můžeme se soustředit na Teplice. I když na přípravu máme o jeden den méně, pokud utkání zvládneme, můžeme si užít s rodinami volný víkend,“ zakončuje povídání bývalý hráč Slavičína, Znojma nebo Příbrami.