„Vzhledem k tomu, že by hráč nebyl na svém postu tak vytížený, byl tento krok pro obě strany nejlepším možným řešením. Robertovi za jeho působení v klubu děkujeme a přejeme mu jen to nejlepší v dalším působišti," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Fastavu Zdeněk Grygera.

Zatímco v mateřském klubu by Bartolomeu nedostával tolik příležitostí, v Brně má větší šanci nastupovat v základní sestavě.

„Přestože je Robert stále mladý, už má něco za sebou,“ říká kouč Zbrojovky Roman Pivarník, který s novou posilou počítá na kraj zálohy.

„Je silný ve hře jeden na jednoho, výbušný, rychlý. Navíc se domluví česky, čímž odpadá problém s adaptací. Spolu se Štepanovským posílí kraje hřiště, kde jsme potřebovali zvýšit konkurenci," přidává slovenský trenér.

Záložník angolského původu s fotbalem začínal v Otrokovicích, odkud ve svých jedenácti letech zamířil do Zlína. Tam prošel mládežnickými kategoriemi a nakoukl také do mládežnické reprezentace. Do dospělého fotbalu vstoupil rovněž ve Zlíně, od září 2016 do konce roku hostoval ve Znojmě.

Po návratu na Letnou se proslavil vítěznou brankou ve finále MOL Cupu proti Opavě a pomohl tak Zlínu k zisku cenné trofeje. Letošní jaro strávil na hostování ve Zlatých Moravcích, kde si připsal jedenáct startů.