„Šest bodů po dvou zápasech je výborné vysvědčení, ale my musíme pracovat dál. Každopádně věřím, že nám dobrý vstup pomůže. Jsem rád za hru, za kterou předvádíme,“ těší Bílka.

Fastavu s Opavou vyšel úvod střetnutí. Traoré sice v jasné šanci ještě neuspěl, když netrefil odkrytou branku soupeře, ale Bartošák se po centru Matejova už nemýlil a hlavou poslal ševce do zaslouženého vedení.

Slezané v té chvíli hráli bez vyloučeného obránce Svozila, který před vlastním pokutovým územím fauloval unikajícího Džafiće a sudí Julínek bez váhání vytáhl červený kartonek. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu a úvodní půlhodinu měli navrch. Dali jsme branku a měli Traorém další šanci,“ hodnotí Bílek.

Jeho tým ve velkém vedru polevil a nechal hrát také Opavu. Ligový nováček se postupně zvedl a začal rovněž útočit. Domácí tým byl za svoji aktivitu odměněný ve 36. minutě, kdy centr Kuzmanoviće hlavou prodloužil Schaffartzik a neobsazený Puškáč ve skluzu posunul balon vedle brankáře Dostála do sítě. „Po vyloučení jsme trochu zvolnili a hráli až příliš profesorský fotbal. Najednou jsme si mysleli, že všechno přijde samo,“ říká Bílek. „Hráči Opavy dřeli a my měli s jejich hrou problémy. Hlavně v okamžicích, kdy jsme potřebovali situaci zklidnit a nabrat síly,“ přidal zlínský kouč.

Ševci se opět rozehráli až ve druhé půli. Jiráček a spol. po přestávce přidali a podruhé udeřili. Střelu Jiráčka domácí brankář Šrom vyrazil před sebe a dorážející Poznar uklidil balon pohodlně do sítě. „Ve druhém poločase jsme čekali na skulinku v obraně Opavy, kterou jsme chtěli utahat, což se nám nakonec podařilo,“ prohlásil Bílek.

Výhru Zlína mohl pojistit Traoré, ale hlavou mířil nad. „Zápas jsme měli rozhodnout dřív,“ uvedl kouč Fastavu.

Oslabená Opava se nevzdávala. Naopak bojovala, snažila se o vyrovnání, ale na remízu nedosáhla. Nejblíže druhé brance byl střídající Jurečka. Jeho pokus ale stačili hostující zadáci odvrátit. „Závěr jsme si už pohlídali,“ řekl Bílek, který udělal oproti úvodnímu střetnutí s Mladou Boleslaví v základní sestavě dvě změny. Místo zraněného kapitána Železníka nastoupil navrátilec Poznar a přednost před Francouzem Beauguelm dostal argentinský středopolař Podio. „Beuguelův zdravotní stav připomíná houpačku. Měl problémy s kotníkem a v týdnu tři dny netrénoval,“ vysvětloval Bílek.

Stínem sobotního ligového utkání je mizerná návštěva. Na Srbskou si v tropickém vedro našlo cestu pouze 1118 diváků. „Raději bych hrál v Opavě. Tam by se hrálo v bouřlivé atmosféře,“ ví nejen Bílek.