Na souboj s mladším bratrem Janem, který je na soupisce Moravanů, zřejmě nedojde, i tak se ale šikovný středopolař na sobotní duel 13. kola FORTUNA:LIGY těší.

„Zápas proti Zlínu je pro mě vždycky zvláštní, protože jsem odchovanec klubu. Navíc tam mám rodinu a od malička tam žiji,“ připomíná dvaadvacetiletý fotbalista.

Patrik Hellebrand nerozlišuje, zda se na Letné představí v dresu Slovácka, Opavy, Slavie nebo právě Českých Budějovic, kde nyní působí.

Po odchodu ze Zlína už žádnou velkou nostalgii necítí, ševce chce porazit stejně jako jakýkoliv jiný ligový tým. „Určitě bych ten zápas chtěl zvládnout vítězně,“ přiznává s úsměvem.

Osobní bilanci s Fastavem má vyrovnanou. Třikrát slavil výhru, třikrát si s ševci body podělil a dvakrát se musel před soupeřem sklonit. „Samozřejmě na prohrané zápasy se vzpomíná špatně a na vyhrané naopak dobře. Které utkání ale bylo nejhorší či nejlepší si však úplně nevybavuji,“ říká.

II .liga, Zlín – Opava, ve žlutém zlínský Zdeněk Kroča
Téma Deníku: Souček by se bez hlavičkování neměl šanci prosadit, míní Kroča

O víkendu přijde na řadu další střet Patrika Hellebranda s mateřským oddílem.

České Budějovice jsou na tom lépe než Zlín, po dvanácti kolech získaly o pět bodů víc. Naposledy okradly Slavii, to ale technický středopolař kvůli dohodě klubů nehrál.

Jinak patří do základní sestavy Dynama, mezi vytížené borce. „Cítím se tam dobře. Jsem hlavně rád, že pravidelně hraji. Myslím, že máme dobrý tým. Jsme na osmém místě, ale určitě patříme výš,“ je přesvědčený.

Ševci jsou naopak až třináctí, na výhru čekají od konce srpna.

I když před týdnem proti Pardubicím přerušili sérii pěti porážek v řadě, bezbranková remíza nebylo nic velkého na chlubení. „Přál bych Zlínu, kterému se zatím moc nedaří, aby se posunul v tabulce výš. Pro nás to určitě nebude lehký zápas. Rozhodne kvalita na míči a produktivita,“ míní.

Fotbalisté Zlína (tmavé dresy) se ve 12. kole FORTUNA:LIGY představili v Ďolíčku, kde se postavili Pardubicím.
Penalta? Psychologická hra, tvrdí Rakovan. Brazilce nastudovaného neměl

Hellebrandovi bude v hledišti fandit rodina a kamarádi.

O kolik vstupenek si zažádá? „Co nejvíc to půjde,“ směje se.

Svačinku do kabiny před utkáním vypisovat nebude, ani hecovat se s nikým nemíní. Duel s nejbližšími rozebere až večer po zápase. S týmem se totiž na jih Čech vracet nebude. Využije volnou neděli a zůstane na Moravě.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...