Kdo vás určil kapitánem? Trenér Bílek, nebo spoluhráči?

Určil mě trenér. Pro mě je pocta být znovu kapitánem. Vždyť jsem Zlíňák, pocházím kousek odtud, strávil jsem tady většinu kariéry. Tato role ale není jenom o mně. Je tady ještě Petr Jiráček a Zoran Gajić. Společně to budeme řídit, aby nám to klapalo nejen na hřišti.

Jak hodnotíte letní přípravu?

Příprava byla poměrně krátká, všichni kluci ale pracovali na sto procent. A až na první zápas se Znojmem byla zbývající utkání z naší strany kvalitní. Sami jsme si potvrdili, že když budeme makat na sto procent, můžeme hrát s každým.

Jak jste na tom po zdravotní stránce? Už jste stoprocentně fit?

Už je to dobré. Bolela mě trošku achilovka, noha mě lehce táhla. Vždycky je lepší v tréninku polevit než to rvát na sílu a pak to ještě zhoršit. Nyní je všechno v pořádku. Jsem nachystaný. Zvládnu odehrát celý zápas.

Už jste si zvykl na nový systém hry?

Je tam hodně práce do defenzivy. Není to tak, že já jako útočník stojím vyloženě na půlce a čekám na balon. Pokud se my útočníci nebudeme vracet dozadu a obránci nebudou útočit, nebude to fungovat. Musíme všichni makat na sto procent a být všude po celém hřišti. Jestliže se ale na to jeden nebo dva hráči vykašlou a třeba se nevrátí za míč, soupeři nás přehrají.

Co říkáte na návrat kamaráda Poznara?

Jsem za to velmi rád. Jsme v kontaktu pořád. O jeho příchodu jsem se dozvěděl jako první od Zdeňka Grygery. Hned jsem to Poznymu volal. Spolu jsme tady od mládí. Známe se, hrajeme skoro poslepu. Doufám, že nám to bude klapat jako předtím.

Bylo pro vás překvapením, že se znovu sejdete v jedné kabině?

Vím, že hodně řešil Baník. Chtěl spolupracovat s trenérem Páníkem. Tomášovi se nechtělo odcházet do jiného klubu. Musel by si zase zvyknout na tým, kluky, kabinu, herní styl. I když v Baníku góly nedával, jaro měl dobré. Odehrál tam velmi slušné zápasy. Nakonec se v Ostravě nedomluvil.
Chtěla ho i Bohemka, ale nakonec šel k nám.

Jak těžké bude obnovit povedenou spolupráci z podzimu 2015?

Věřím, že to zvládneme a že se nám bude dařit. Všechno ale záleží na trenérovi, jak to všechno vymyslí.

Čím to je, že se vám spolu tak daří?

Za trenéra Chytrého jsme spolu hráli už v dorostu. Stejné to bylo i za pana Skácela. Postupně jsme prošli béčkem až do áčka. Za ty roky spolu hrajeme takřka poslepu a i na středečním tréninku jsme si tam jednou hezky narazili. Hlásil jsem mu, že mám u něj první asistenci. (úsměv)

Všichni z návratu Poznara ale nadšení nejsou. Vnímáte to?

Já třeba lidi neřeším, komentáře fanoušků nečtu. Ale občas se od kamarádů nebo rodinných příslušníků něco dozvím. Každý by si ale měl uvědomit, že za posledních deset let jsme s Poznym dali nejvíce branek. Škoda, že to neberou. Jim prostě vadí, že jsme ze Zlína zdrhli a teď nám to vyčítají. Fotbal je však naše práce a každý by přijal lepší nabídku. Lidé by nás neměli zatracovat.