Kvůli zdravotním problémům navlékl sešívaný dres pouze v devíti ligových duelech, v nichž se střelecky neprosadil. I tak odchovanec Fastavu vzpomíná na angažmá ve slavném českém klubu rád a do známého prostředí se pokaždé rád vrací.

„Nebudu říkat, že mi Slavia přirostla k srdci. Ale jsem moc rád, že jsem tam mohl být. Poznal jsem prostředí v jednom z nejlepších týmů u nás,“ prohlásil osmadvacetiletý fotbalista Zlína.

Ve Slavii jste rok působil. Jak na toto období vzpomínáte?

Samozřejmě mě mrzí, že jsem nemohl ve Slavii pokračovat. Koho by to nemrzelo, že. Bohužel přišlo velké zranění, které mě vyřadilo na půl roku z fotbalu. Vzpomínky jsou ale jinak krásné. Jak fanoušci, tak lidé v klubu byli skvělí.

Slavia se za poslední dobu hodně změnila. Máte v Edenu ještě kamarády?

Slavia se po příchodu trenéra Trpišovského trošku obměnila, ale stále je tam dost hráčů, se kterými jsem byl v týmu.

Jste s někým z nich v kontaktu?

V pravidelném kontaktu jsem s Kubou Jugasem. Sem tam si napíšeme s Pepou Hušbauerem nebo Tomášem Součkem.

Co vůbec říkáte na současnou Slavii?

Samozřejmě Slavia momentálně patří mezi nejlepší a nejsilnější kluby u nás. A určitě bude bojovat o titul.

Kde je její největší síla?

Má v kádru spoustu reprezentantů. Ve formě teď hrajícího Miňo Stocha, kterému když dáte prostor, tak je velmi nebezpečný.

Je pro vás výhoda, že Pražané ve čtvrtek absolvovali těžké utkání Evropské ligy s Kodaní?

Neřekl bych, že je to nějaká výhoda. Slavia hraje doma, nemusí nikam cestovat. Každý fotbalista radši hraje zápasy, než celý týden čeká na další utkání. Samozřejmě soupeř má momentálně spoustu zraněných kluků. Na druhé straně má tak kvalitní a široký kádr, že může nastoupit kdokoliv.

Jaký je recept na tři body?

Musíme vstřelit víc branek než soupeř. (úsměv) Musíme pokračovat v tom, co jsme předvedli poslední dva zápasy se Spartou a s Karvinou. Tedy kromě posledních dvaceti minut. Musíme makat celých devadesát minut a týmovým výkonem zápas dotáhnout do dobrého konce.

Vypíšete před nedělním utkáním nějaké prémie?

Vždycky, když se vyhraje proti týmu, ve kterém nějaký hráč působil, tak musí dotyčný donést občerstvení do kabiny. Já klukům ze Slavie, když jsme porazili Zlín, přinesl od mamky vdolečky, tak pokud se vyhraje v Edenu, budou vdolečky u nás na stole.

Vás nedávno „proslavil“ záznam oslavy v kabině Fastavu. Jaké byly reakce kamarádů a známých na vítězný a hodně emotivní pokřik po utkání se Spartou?

Už se několikrát stalo, že pár zlínských pseudofandů je na mou osobu dost rýpavých, ale tyhle lidi já neřeším. (úsměv) Ať si žijí svůj život. Jinak zprávy byly pozitivní. Jen hlasivky jsou pak dva tři dny trošku špatné. (úsměv)

Užíváte si současné období?

Užíváme si to všichni společně. Kabina funguje fantasticky, což se taky odráží na hřišti. Musíme být ale stále na pozoru, protože sezona je výborně rozjetá a byla by škoda, kdybychom se najednou uspokojili.