„Jistí hráči mě zklamali. Jmenovat je nebudu, oni to vědí. Ale takto se nehraje a nebojuje o základní sestavu,“ říká známý kouč, který začíná mít o některých pozicích jasno.

Jinde ale ještě visí otazníky.

Ševci sice třetiligového protivníka přehrávali, vstřelili mu tři góly, ale další šance zahodili a rovněž v defenzivě nebyli nijak zvlášť důslední.

„Hodnocení je podobné jako po utkání s Třincem. Akorát nyní byla lepší první půle a ve středu to bylo obráceně,“ pronesl Páník.

Třiašedesátiletý odborník utkání znovu sledoval z hlavní tribuny. Celkový pohled na hru Fastavu ale nijak příjemný nebyl. „Hráli jsme pomalu, komplikovaně,“ všiml si.

Ševcům na polovině soupeře z MSFL scházela nápaditost, lepší pohyb i přímočarost. Dvěma góly zaujal Fantiš, aktivní byl opět mladík Nečas, který ukázal svůj potenciál.

„Nebojí se hrát,“ oceňuje Páník. Nikdo další nevybředl z průměru.

Na Letné tak mají dál na čem pracovat. Poslední přípravný zápas před restartem FORTUNA:LIGY sehrají Zlíňané ve středu dopoledne v Brně, kde se postaví druholigové Zbrojovce.

Naopak fotbalisté Kroměříže v květnu žádný další duel nesehrají.

„Klasickou přípravu na novou sezonu začneme až prvního června. Nyní máme volnější režim,“ vysvětluje trenér Hanácké Slavie Bronislav Červenka.

Svěřence po porážce 1:4 nijak neplísnil. „Pro kluky to bylo těžké,“ ví dobře.

„Trénovat jsme začali až v úterý, takže po dlouhé pauze byli jenom dvakrát na hřišti. Navíc jsme smíchali všechny kluky dohromady,“ přidává.

Třetiligista plnil na Letné spíše roli sparingpartnera.

„Dneska to nebylo o nás. Zlín nás požádal, zda bychom s ním nesehráli zápas. Já si myslím, že naši kluci jsou rádi, že se mohli na Letné utkat s ligovým týmem. Bylo to pro ně super,“ dodal.