„Stojí před námi velká výzva. Jede k nám Sparta a všichni ji pasují na totálního favorita. Nejvíc ale bude záležet na nás, kolik jim toho dovolíme. To bude velmi důležité, protože když na chvíli vypneme a polevíme, kvalita soupeře se projeví,“ ví dobře útočník Libor Kozák.

Na zkušeného forvarda, který kvůli vyloučení v Jablonci poslední dva duely vynechal, se vrací do sestavy týmu FC Trinity. Proti bývalému klubu má motivaci, chce se ukázat. „Zápasy mi moc chyběly. Jsem rád, že jsem zpátky. Klukům musím poděkovat za to, jak si beze mě poradili v zápase s Teplicemi. Jen škoda, že se nepovedlo bodovat v Pardubicích,“ lituje bývalý forvard Lazia Řím, Brescie či Aston Villy.

Čelit Spartě ale nebude vůbec jednoduché. Ševci minulý týden prohráli u posledního, nyní se pokusí zaskočit jednoho z aspirantů na titul.

„Jsme realisté. Víme, kdo je favorit, ale že bychom si připouštěli nějaké poraženecké myšlenky, to určitě ne,“ říká Kozák.

Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba při zápase v Pardubicích.
Vrba se chystá na další bývalý klub. Bod se Spartou je vždycky úspěch, vnímá

Pražané jsou ale v neuvěřitelném laufu. Dávno zapomněli na úvodní jarní remízu v Olomouci, další tři duely ovládli, soupeřům nasázeli třináct branek.

Před týdnem si poradili s Jabloncem 3:0 a využili zaváhání vedoucího městského rivala Slavie i obhájce titulu Plzně. Svěřenci dánského trenéra Briana Priskeho na ně z třetího místa ztrácejí pět, respektive tři body.

„Výsledky nepřeceňujeme, i když cítíme, že výkony jdou nahoru. Pořád je před námi dlouhá cesta, abychom dosáhli našeho cíle. Výkon z druhého poločasu proti Jablonci se ale blíží tomu, co bychom asi chtěli předvádět. Chceme na to navázat,“ říká asistent trenéra Sparty Luboš Loučka.

Pražané duel kvůli bývalému kouči Vrbovi nijak zvlášť neprožívají. Není to pro ně téma. „Nějaký rukopis v rozestavení tam je. Hráči se však ve Zlíně moc neprotočili, jsou stejní jako za předchozích trenérů, takže je máme přečtené. Víme, kdo kde bude hrát. Je to jenom o nás,“ ví dobře Loučka.

Brankář fotbalistů Zlína Matej Rakovan při posledním zápase v Pardubicích.
Rakovan Spartu ještě nikdy neporazil: Posunula se mílovými kroky dopředu

„Je důležité, jak se budeme prezentovat my. Nevidím důvod, proč bychom tam neměli vyhrát,“ přidává.

Reprezentační útočník Jan Kuchta očekává náročné střetnutí. „Zlín hraje o život, nedá nám to zadarmo,“ tuší.

„Bude to bojovnější utkání, ale musíme se držet principů a věcí, které chceme. Soupeř bude defenzivnější. Musíme být připravení na všechny varianty a poradit si s tím,“ dodává Ladislav Krejčí mladší.

Šlágr na zlínské Letné začíná v sobotu v patnáct hodin. Vstupenky jsou stále ještě v prodeji.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...