Vedení Fastavu nabídlo dvojici odchovanců profesionální smlouvu.

Tříletý kontrakt s ligovým klubem podepsali talentovaní mladíci Adam Tkadlec a Filip Štěpánek. Zprávu zveřejnil oficiální klubový web.

„Pocity jsou jenom pozitivní. Přípravou jsem prošel bez zranění, což je hlavní. A také jsem během ní nabral spoustu zkušeností. Nabídka smlouvy mi udělala samozřejmě obrovskou radost, musím říct, že je to můj splněný sen,“ prohlásil ihned po podpisu dvacetiletý Adam Tkadlec.

Tomáš Břečka
Cítil jsem se daleko líp než se Spartou, přiznává jablonecký Břečka

Podobně hovořil také o dva roky mladší Filip Štěpánek.

„Do přípravy jde každý hráč s tím, že se chce ukázat a porvat se o místo v týmu. Výsledkem mé práce byla nabídka smlouvy a jsem opravdu rád, že to tak dopadlo,“ těší zlínského odchovance.

Oba šikovní mladíci se po minulé sezoně připojili k ligovému mužstvu a pod vedením trenéra Michala Bílka se dál zlepšují.

Ve FORTUNA:LIZE sice zatím nenastoupili, v juniorském týmu Fastavu ale patří ke klíčovým hráčům.

„Stále na sobě musím pracovat a zdokonalovat se, to je pro mě v tuhle chvíli to nejdůležitější. Určitě bych se chtěl postupem času zapracovat do první týmu,“ líčí Tkadlec.

Na pořádnou příležitost si musí počkat i Štěpánek.

„Teď musím pokračovat stále stejně na sobě pracovat. Cítím se v týmu velmi dobře,“ přiznává devatenáctiletý obránce či záložník.

Oba mladíci nastoupili o víkendu za juniorku Zlína, která na hřišti ve Spytihněvi překvapivě podlehla Třinci 1:3 a po třech kolech je se čtyřmi body třetí.

Jean-David Beauguel
Zničený hrdina Beauguel: Takové vedro jsem nezažil ani v Marseille