Podzimní statistiky přinesly další zlínské kometě samé jedničky. Defenzivní záložník ve své první sezoně mezi tuzemskou elitou zatím nastoupil v jedenácti utkáních, ve kterých si připsal gól a asistenci, obdržel také jednu žlutou kartu.

„Čísla jsou pro mě pouze bonus. Hlavní je, že jsem si to užil. Snad to bude tak pokračovat dál,“ přeje si.

Bužek patří mezi velké objevy FORTUNA:LIGY. Ve Zlíně je po Cedidlovi, Kolářovi, Tkáčovi a Slončíkovi dalším mladíkem z Vršavy, který zvládl přechod mezi dospělé a pravidelně nastupuje v české nejvyšší soutěži. „Bylo to pro mě velké překvapení,“ tvrdí.

Šikovnému středopolaři prospěla výměna trenéra. I když v kádru byl už za kouče Vrby, do základní sestavy se dostal až po příchodu Bronislava Červenky.

„Vycítil jsem šanci, kterou jsem správně uchopil. Myslím, že jsme to využil dobře,“ usmívá se.

Trenér fotbalistů Bronislav Červenka se svými asistenty.
Do konce týdne by mohli přijít dva hráči, věří Červenka. Prioritou je útočník

Nový trenér dobře znal Bužkovi přednosti, nebál se mladíka nasadit i v době, kdy ševci byli v největší krizí, srážela je nefungující defenziva.

„Osobně jsem ho neznal. Jediná spojitost mezi námi je pouze v tom, že moje sestra hrával s jeho synem,“ směje se.

Kvůli tomu ale ligu jistě nehraje. Obhájit svoji pozici ale bude muset mladík v zimní přípravě. Ze sestavy rozhodně nechce. „Bude to náročné, ale věřím, že to dokážu,“ pronesl.

Zdroj: Libor Kopl

Bužkovi ve zlínské kabině pomáhají další mladíci. Společně tvoří partu. „Vždycky je lepší, když máte k sobě někoho stejně starého,“ připomíná defenzivní záložník.

Synův vzestup nejvíce prožívá táta Libor. Někdejší vynikající obránce si ligu zahrál za Zlín i Synot. „Taky má pár startů. Snažím se laťku ještě posunout dál,“ říká.

Velkými Bužkovými fanoušky jsou také děda a sestra Kateřina. „Se ségrou se hecujeme, prožíváme to. S dědou nejsem až tolik v kontaktu, spíše řešíme život,“ uvedl.

Fotbalisté ligového Zlína se loni připravovali také na Maltě.
Ševci řeší zahraniční soustředění. Rozhodne se do dvou týdnů, tvrdí Grygera

S nejbližšími a kamarády strávil i Vánoce. O svátcích si odpočinul. Náladu nejen jemu zvedla poslední výhra 4:0 nad Hradcem Králové. „Obrovsky nám pomohla. Do pauzy šli jsme s větším klidem. Situace stále není optimální, ale ke konci podzimu nám přibyly nějaké body. Cíl je však pořád jasně daný: chceme zachránit ligu,“ ví dobře.

I proto se ševci jako první vrhli v novém roce už do práce. „Těšil jsem se na kluky, na trénink i balon,“ přiznává.

Kromě fotbalu, kterým se chce samozřejmě dál živit, studuje na vysoké škole. Na FaME UTB je v prvním ročníku, vybral si obor ekonomika a management. „Myslím na zadní vrátka. Mám individuální plán. Ve škole vědí, že hraji fotbal. Vycházejí mi vstříc. Za sebou mám dvě zkoušky, čeká mě ještě jedna. Zatím to zvládám v pohodě,“ uvedl.

I po konci kariéry by rád zůstal u sportu, byl třeba sportovním manažerem. Do té doby ale může rozvíjet svoji hráčskou kariéru. Vždyť je teprve na startu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...