„Výsledek je pro nás nepříznivý,“ poznamenal po duelu 19. kola FORTUNA:LIGY hostující trenér Jan Kameník.

Borci z Baťova města na soupeřově hřišti nezvítězili pošesté za sebou, v Teplicích po návratu do nejvyšší neuspěli ani jednou. Bídnou bilanci nevylepšili ani v sobotu. Na těžkém terénu a před prázdnými ochozy.

„Bohužel jsme nezvládli vstup do druhého poločasu,“ posteskl si Kameník. „Inkasovali jsme rychle branku. Pak se nám sice podařilo po jedné akci vyrovnat, jenže jsme následně udělali zbytečný faul i chybu a výsledek ztratili,“ štve sedmatřicetiletého kouče.

Klíčové chvíle přišla čtvrt hodiny před koncem. Osmnáctiletý mladík Knapík nejvýše vyskočil na trestný kop Petra Mareše a premiérovou trefou v nejvyšší soutěži zajistil severočeskému týmu tři body.

„Teplice dokázaly dát gól na 2:1. Pak už to bylo o tom, zda se nám podaří vyrovnat, nebo soupeř přidá třetí branku. Nestalo se ani jedno, ale bohužel už jsme vyrovnat nedokázali,“ mrzí zlínského trenéra.

Ševci sice ztratili zápas až po změně stran, přesto ani v úvodní části nijak nezářili. „Vstup do utkání měla obě mužstva hodně nervózní,“ říká Kameník.

Patnáct set diváků na těžkém terénu viděla v úvodní půlhodině spoustu nepřesností i ztrát.

Opatrnou nezáživnou hru bez nápadů jen ukončila střela hostujícího kapitána Jiráčka, kterou vyrazil gólman Grigar. Poté následovala čtvrthodina, během níž mohli domácí zápas rozhodnout, jenže místo toho pálili jednu šanci za druhou.

„Domácí se dostali do tlaku, byli nebezpeční. My jsme jen s vypětím všech sil přežili závary a vyložené šance,“ uvedl Kameník.

Hostující obrana inkasovala až po přestávce, kdy se prosadil Řezníček. Fastav vyrovnal dvacet minut před koncem. Po nákopu Matejova a šťastném odrazu Wágnera napálil balon pod břevno Fantiš, jehož střela do sítě zchladila domácí nadšení.

Euforii na Stínadla vrátil teenager Knapík.

„Doma se Slováckem jsme soupeře do moc šancí nepustili, venku v Liberci nebo i teď v Teplicích to bylo horší,“ ví Kameník.

Podle něj jde ale hlavně o kvalitu útočníků. „Mareš s Řezníčkem nám dělali velké problémy. Těžko se bránili,“ pravil kouč Fastavu.

O změně rozestavení ani po dalším neúspěšném vystoupení neuvažuje.

„Pokud ho budeme pořád měnit, bude obtížné, aby hráči něčemu věřili a za něčím šli,“ míní Kameník.

„Pokud bychom neustále přecházeli na jiný systém, mohlo by nám to přinést možná ještě větší problémy, než které máme,“ přidává. „Věříme tomu, jak nyní nastupujeme, Samozřejmě rezervy i nedostatky zase byly vidět,“ dodává.