„Aby mohl ve prospěch klubu jako celku co nejlépe uplatnit své nabyté zkušenosti,“ vysvětluje mluvčí zlínského klubu Zuzana Molková.

Bývalý reprezentant však i nadále bude zodpovídat za sportovní úsek. V gesci bude mít přestupy, pohyb v kádru.

O práci se ovšem bude nově dělit s šéftrenérem mládeže na Vršavě a asistentem trenéra Jelínka u prvního mužstva Markem Kalivodou.

„Zdeněk se v následujícím období bude intenzivněji věnovat obchodním záležitostem, komunikaci se stávajícími i potenciálními partnery, komunikaci s LFA a FAČR a navázání výrazně širšího partnerství se Statutárním městem Zlín,“ upozorňuje Molková.

Grygera bude ve své nové pozici nyní co nejvíce aktivní zejména ve vnějším prostředí klubu, každodenní agendu na Letné přenechá svým spolupracovníkům z kanceláře.

Generální manažer ligového Fastavu Zlín Zdeněk Grygera (na snímku vpravo) stejně jako trenér Jan Jelínek odpovídal novinářům prostřednictvím notebooku na dálku.
Jelínek: Omicron je strašidlo. Prognózy jsou ale dobré, budeme v lepším počtu

Ředitelem klubu i nadále zůstává Leoš Gojš, zmiňovaný Marek Kalivoda bude i nadále propojovat ligový tým s úsekem mládeže a řešit problematiku Klubové akademie ve Fotbalovém areálu Vlastislava Marečka na Vršavě ve spolupráci s vedoucím trenérem mládeže Jaroslavem Matějíčkem.

Posílení se dočká obchodní úsek, kam přichází bývalá dlouholetá finanční ředitelka společnosti Tescoma a členka Správní rady Nadace Tomáše Bati Miluše Hasoňová.

„Náš klub chce ještě více prohloubit práci s privátními subjekty z regionu a se statutárním městem Zlín, proto jsme angažovali paní Hasoňovou, která bude se Zdeňkem Grygerou v této oblasti aktivně spolupracovat,“ říká Molková.

V oblasti obchodu a komunikace s orgány státní správy a samosprávy se bude aktivněji zapojovat i David Žabčík, člen představenstva a ředitel generálního partnera klubu společnosti Climax.

Právě tato známá vsetínská firma by mohla v budoucnu nahradit v názvu klubu firmu Fastav Development a stát se nově titulárním sponzorem fotbalového Zlína.

Známý regionální podnikatel Vlastimil Fabík a majitel Fastavu totiž po letošní sezoně s podporou ševců skončí, pomáhat bude jenom hokejistům a fotbalistům Vsetína.

Hasoňová bude mít na starosti i komunikaci se školou Orbis a rodiči zlínské mládeže. Začátkem letošního roku totiž činovníci Fastavu společně s představiteli střední školy Orbis podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci.

Generální manažer fotbalistů zlínského Fastavu Zdeněk Grygera.
Můžeme atakovat prostřední skupinu, věří manažer Grygera. Klub posily neřeší

„Vnímáme to jako důležitý krok. Je to pro nás závazek a výzva zároveň. Naším společným cílem je toto spojení prohlubovat,“ říká Molková.

Rozhodnutí k uzavření Memoranda se SŠ Orbis vedla zlínský fotbalový klub skutečnost letitého spojení se Základní školou Komenského II ve Zlíně, která patří mezi naše partnerské školy. Právě tam se ve sportovních třídách vzdělávají naše nejmenší talentované naděje či děti fotbalistů.

Tuto školu v minulosti navštěvovali například i Tomáš Poznar, Stanislav Dostál či Lukáš Železník.