Ševci nic nebalí. Dobře vědí, že pokud v posledním kole nadstavbové části zvítězí v Jablonci, jdou bez ohledu na další výsledky do baráže. Remíza jim nestačí, pošle je do druhé ligy, což nikdo v Baťově městě nechce.

Zlíňané podobnou situaci zažili už před patnácti lety. Na jaře 2009 jeli do Jablonce s tím, že musí uspět, jinak sestoupí. Klíčovou bitvu ovšem hrubě nezvládli, padli 1:6 a poroučeli se z nejvyšší soutěže.

Stejný scénář si nikdo na Letné nepřipouští. Odhodlání je velké, pro výhru všichni udělají maximum.

„Společně to zvládneme a nadstavbu zakončíme vítězně,“ shodují se zlínský trenér Bronislav Červenka s generálním manažerem klubu Zdeňkem Grygerou.

Víc situaci nekomentují. Ostatní slova jsou nyní zbytečná. Rozhodne se v sobotu na Střelnici, na opačné straně republiky.

Vedení Zlína pro fanoušky uspořádalo výjezd, zajistilo jim dopravu. Dobře vědí, že podpora z hlediště se bude hodit.

Ševci jsou v maléru, mají poslední pokus se dostat z největších obtíží.

Zlínský záložník David Šmahaj v obklíčení Bedřicha Mařáka a Jakuba Zálešáka (vpravo).
Šmahaj vzpomíná na zápas o všechno: Minář mě zdrbal, pak jsme sestup zapili

Opět po roce se ocitli na hraně. Zatímco loni jim v závěrečném zápase nadstavby stačila remíza v Brně, tentokrát musí bezpodmínečně uspět, což je problém.

Jablonec neporazili ve 22 zápasech v řadě, na Střelnici nezvítězili dlouhých šestnáct let.

Severočeši jsou navíc v klidu. V předstihu se zachránili, šestkrát za sebou neprohráli. Naposledy obrali i namočené České Budějovice, takže sezonu pouze nedohrávají, jak si spousta lidí myslí.

„Nic nepodceníme. Budeme stejně jako v Budějovicích hrát i doma. Víme, že sezona to nebyla z naší strany dobrá a našim fanouškům něco dlužíme. K zápasu se Zlínem přistoupíme stejně,“ pravil trenér Radoslav Látal po remízovém duelu na jihu Čech.

A že to dají Moravanům grátis, jsou jenom hospodské řeči, byť jim nahrávají i kurzy sázkových kanceláří, které favorizují poslední hosty. Holt jsme v Česku …

„Do Jablonce pojedeme vyhrát, to je jediná varianta, která nás může posunout do baráže,“ ví dobře zlínský kouč Bronislav Červenka.

Ztrátu, která by znamenala sestup do druhé ligy, si nepřipouští. „Ten zápas musíme zvládnout, i kdybychom tam měli položit na hřišti život,“ prohlásil.

Tak snad nikdo neumře a ševci šichtu zvládnou. Jasno bude v sobotou před dvacátou hodinou.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...