„Kdyby to šlo takto dobře i běžně na hřišti, asi bychom se všichni posouvali k lepším statistikám. Bohužel to pokaždé není tak jednoduché. Ale jsem rád, že se současná situace trošku odlehčila a že se nikomu nic nestalo. Ba naopak jsme všichni společně mohli pomoct dobré věci, což bylo hlavní,“ těší jednoho z hrdinů svátečního souboje, který se prvního máje odehrál pouze na internetu.

Fanoušci obou táborů mohli virtuální duel sledovat na onlajnech, divoký průběh a nerozhodný výsledek nikoho příliš nezaskočil.

„Já jsem zápas hrál, takže jsem to nemohl sledovat. Navíc scénář utkání jsem se od lidí, kteří to vymýšleli, dozvěděl až během zápasu,“ přiznává s úsměvem.

Děj nevšedního střetnutí se mu ovšem zamlouval. „Děkuji za to, že byli tak velkorysí a udělali ze mě střelce,“ váží si opora Fastavu.

Hlavním tématem o víkendu však nebyli autoři branek, ale částka, kterou oba regionální týmy společně věnují nemocnicím a zdravotníkům ve Zlíně a v Uherském Hradišti na podporu v boji proti koronaviru.

„Jsem velkým zastáncem podobných charitativních akcí,“ tvrdí Poznar. Zlínský odchovanec a rodák má už zkušenosti s darováním krve, teď mohl přispět i jinak.

„Tato akce byla mířená dobrým směrem. Kór v dnešní době koronaviru, kdy si hlavně lidé pracující v první linii zaslouží uznání a podporu,“ uvědomuje si někdejší forvard Trnavy, Ostravy nebo Plzně. „Velmi kvituji, že dva velcí rivalové spojili a uspořádali tuto fantastickou akci,“ přidává.

Lékař zlínských fotbalistů Marcel Guřan
Lékař Fastavu zná původ rivality mezi Zlínem a Slováckem. Ligu by nechal dohrát

Virtuální derby ale bylo také příjemným zpestřením čekáním na další ligové boje. Česká nejvyšší soutěž byla přerušena v polovině března a od té doby se nehraje. Moravané se do tréninku v omezených podmínkách vrátili 20. dubna.

Poslední týden po zvolnění opatření a kvůli zranění některých borců se ševci připravují ve dvou skupinkách po deseti hráčích. Kromě Letné trénují také na Vršavě. „Někdy jsme jenom na jednom hřišti, ale v jiný čas,“ upozorňuje Poznar.

Nejen Zlíňané stále musejí dodržovat přísná hygienická opatření. Hráči se nesmějí ve společných prostorách sprchovat a na trénink mohou cestovat jen individuálně. Klub navíc musí zajistit dezinfekci tréninkových pomůcek.

„Všechna nařízení dodržujeme bez jakýchkoliv problémů. Na nic si nehrajeme,“ tvrdí útočník Fastavu, kterému nyní schází hlavně regenerace. „Pokud jsou tréninky náročnější a intenzivnější, je to trošku problém,“ cítí.

„Na druhé straně už jsme venku, ve větším počtu a díky tomu, že se nehrálo, jsou trávníky ve špičkovém stavu. Každý z toho má radost,“ doplňuje.

Ondřej Čelůstka na tréninku české reprezentace
Čelůstka o smrti Šurala, Turecku i návratu do Zlína

Celek z Baťova města se dál bude poctivě chystat a čekat na pokračování FORTUNA:LIGY.

Česká liga po uvolnění vládních nařízení počítá s obnovením soutěže 25. května. Ještě to však musejí odsouhlasit zástupci všech dvaatřiceti profesionálních klubů první a druhé ligy na grémiu, kde budou hlasovat o prodloužení sezony.

„Neznám žádného fotbalistu, který by nechtěl hrát zápas. Liga je super. Každý člověk chce vítězit, dávat góly, nahrávat na ně, dělat pěkné akce. Situace je ale taková zvláštní. Za mě to je padesát na padesát. Chci hrát, ale omezení jsou blbá,“ uvedl Poznar.

Důraznému útočníkovi se nelíbí hlavně tři věci. Tou první je náročný program, který už zažil dříve při angažmá ve Viktorce.

„Spousta týmů není připravená hrát středa - sobota. Je to strašně náročné. Vybavuji si, že v Plzni jsme jeli měsíc nadoraz a na konci už bylo málo sil,“ prohlásil.

Dalším problémem jsou přípravná utkání. „Bez nich to bude těžké. Rozehranost bude všelijaká. Těžko se odhaduje, kdo jak na tom bude,“ přemítá.

Třetím otazník je úroveň utkání před prázdnými tribunami. „Fanoušci jsou koření fotbalu. Atmosféra bude chybět,“ myslí si.

Petr Zemánek
Zlínu jsem vděčný za šanci. Mám ho pořád v srdci, přiznává Zemánek