1. A třída: Mladcovský Korch hattrickem zničil Jiskru

Region - Fotbalisté Luhačovic si v čele I. A třídy skupiny B po drtivém vítězství nad Kvasicemi vypracovali čtyřbodový náskok.

12.5.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

OŘECHOV - VIKTORIA OTROKOVICE B 2:1 (1:0)

Ořechov dostal do vedení po půlhodině zápasu M. Žák. Po změně stran dokázala rezerva Viktorie srovnat krok. Ořechovu se vykartoval Smějsa a domácí museli dohrávat v deseti. I přes oslabení si dokázal Ořechov vypracovat několik gólovek. Ale Hruboš své tutovky zazdil.

Branky: 28. M. Žák, 54. Hruboš - 60. Zimčík. Rozhodčí: Veselský - Tkadlec, Březina. ČK: Smějsa, 100 diváků. Ořechov: Kuchař - Smějsa, P. Žák, M. Žák, Pavlíček, L. Sklenka (33. D. Sklenka), Flašar (75. Mikulka), Zlatý, Hřivnám (64. Váňa), Trlida, Hruboš. V. Otrokovice B: Sychra - Dvořáček, Hošek, Močička, Fajgara (75. Gazda), Novák, Ondráš, Mařák, Bača, Zimčík, Homola.

NEDACHLEBICE - ŠUMICE 2:1 (1:1)

Domácí i bez šesti mužů ze základu mohli už v prvním dějství vést 5:0. Z ojedinělého protiútoku skórovali hosté. Nedachlebice však před odchodem do kabin srovnaly. Ve druhé půli se hrálo na jednu branku. Vysvobození nakonec přinesl pro Nedachlebice Šuranský.

Branky: Nožička, Šuranský - Gregor. Rozhodčí: Kulíšek - Ostrovský, Hrbáček, 100 diváků. Nedachlebice: Řešetka - Krčmář, Pavlíček, Sklenář, Čabala, Nožička, Šuranský (77. Klvaňa), Hladiš (54. Smolka), Křenek, Tureček, Urban (86. Noha). Šumice: Šidlo - Pilka, M. Velecký, Kunovský, Kandrdál (72. P. Velecký), Synčák (79. Ondřej), Šašinka, Baier, M. Juřeník (62. P. Juřeník), Gregor, Novák.

MLADCOVÁ - JISKRA OTROKOVICE 5:1 (3:0)

Derby mužstev ohrožených sestupem začali lépe domácí. Brankář Hrnčiřík vyslal do brejku Korcha – 1:0. V závěru první půle zkompletoval Korch hattrick. Při třetím gólu se ale zranil. Jiskra po změně stran snížila z penalty. V závěrečné čtvrthodině museli hosté dohrávat v deseti. Domácí pak přidali další dvě branky.

Branky: 26., 38., a 40. Korch, 82. M. Dlabač, 87. Blabla - 54. Sotolář z pen. Rozhodčí: Havránek - Ondo, Schmidt. ČK: Martinec, 100 diváků. Mladcová: Hrnčiřík - Gurský, T. Hamerník, L. Struška, Lukovský - David Vaněk, M. Dlabač, Blabla, Vals - Korch (46. Kokeš, 68. Daniel Vaněk), Zbořil (85. J. Struška). Jiskra: Tyl - Štěpaník, Zvonek, Máčala, Martinec, Vl. Šnajdr, Ištvánek (46. Koplík), Sotolář, Zd. Šnajdr, Krkoška, Zimčík (46. Šmedek).

LUHAČOVICE - KVASICE 6:0 (5:0)

Skóre otevřel O. Červenka. A když po ose Novosad - Lukáš - Spáčil to bylo už 4:0, bylo rozhodnuto. Půl hodiny před koncem po faulu na Novosada uzavírá z penalty skóre O. Červenka.

Branky: Spáčil 3, Červenka 2, Bernátek. Rozhodčí: Skalický - Štefánik, Prokop, 100 diváků. Luhačovice: Soukeník - Popelka, Košárek, Kovařík, O. Červenka, Bernátek, Spáčil, Netík, Novosad, Lukáš, D. Červenka. Střídali: Hrnčiřík, Baumann, Kuchař. Kvasice: Vymazal - Večerka, Krejčiřík, Prešnajder, Grygar, Darebníček, Raiskup, Císař, Foltýn, Navrátil, Potočný. Na střídání: L. Foltýn, Amrus, Droběna, Budinka, Belza.

BORŠICE - PRAKŠICE 2:0 (1:0)

Ve 24. minutě poslal Boršice do vedení Libor Hikl. Největší šanci Prakšicím vytvořili domácí, kdy Juřík nastřelil spoluhráče a odražený míč skončil těsně vedle branky. Až těšně před koncem uklidnil Boršice Petr Dufek.

Branky: 24. L. Hikl, 87. Petr Dufek. Rozhodčí: Ogrodník, 200 diváků. Boršice: Remeš - Juřík, Hikl, Budík, P. Dufek, Novotný, Zach, Hromada, M. Dufek, Kuzma, Hlaváček. Střídali: Brzica, Vrábel, Sokol. Prakšice: Marášek - Zálešák, Bartek, Němeček, Jurák, Dynka, O. Šimuni, Ondra, Polák, Šmotek, Bičan. Střídal: P. Šimuni.

BŘEZOLUPY - ÚJEZDEC 5:2 (3:1)

Ve 38. minutě poslal hosty do vedení Mahdalík. O vyrovnání se postaral Zelík. O dvě minuty později se ale trefili domácí Hoferek s Michálkem a bylo rozhodnuto. Po změně stran hosté snížili. Po brejku je ale potrestal Michálek. Hned o minutu později se kopala penalta. Míč si postavil domácí brankář a nemýlil se.

Branky: Michálek 2, Hoferek, Zelík, Uhlík z pen., - Mahdalík, Gregor. Rozhodčí: Tomanec - Prokop, Mikula, 200 diváků. Březolupy: Uhlík - Blažek, Procházka, Drga, Urbanec, Baný, Zelík, I. Hrbáček, Bilavčík (Bernatík) Hoferek (Hrabec), Michálek (Johaník). Újezdec: Konečný - Šmíd, Novosad, Maršovský, Mahdalík (M. Šmíd), Vystrčil, Gregor, Kobzinek (Mikliš), Štěrba, Jankůj (Pilka), Horňák.

ŽALKOVICE - SLOVÁCKO C 1:1 (1:0)

Skóre otevřeli domácí díky P. Horákovi. Žalkovice si mohly vítězství pojistit, ale penaltu zahodily. A tak platilo otřepané nedáš, dostaneš. Tesně před koncem nejprve dostal červenou kartu střídající Paška. Ale hosté zanedlouho Šenkem srovnali a odvezli si bod.

Branky: 27. P. Horák - 88. Šenk. ČK: Paška. Žalkovice: Jemenka - Holub, Zatloukal (88. Bouchal), A. Jemenka, Daněk, Csomor, Sova (76. L. Horák), Nakládal, Netopil, Kučera (60. Jelen), P. Horák. Slovácko C: Pančák - Perůtka (83. Paška), Bělaška, Měrka, Višváder, Lahodný (69. Mikulášek), Balaštík (46. Šenk) Remeš, Sanchez.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.