Zdůraznil především probíhající jednání s MŠMT o možnosti navýšení dotací pro krajské fotbalové svazy.

Jaký máte osobně názor na nově zaváděné pravidlo o zrušení nerozhodných výsledků a zavedení penaltového rozstřelu v soutěžích KFS Zlín?

V tomto ohledu jsem trochu konzervativní. Nejsem velkým zastáncem tohoto pravidla. Dovedu si představit okresní derby, kde v 80. minutě hosté vyrovnají a za deset minut se budou kopat penalty. Nevím, jak to budou zvládat fanoušci a hráči, když nakonec prohrají domácí ještě na penalty.

Má navržená změna šanci uspět ve vyšších soutěžích?

Určitě ne. Nebudeme vymýšlet nic nového. Nedávno jsem jednal s předsedou ŘKM panem Blahou a shodli jsme se, že se vrátíme ke starým praktikám. Penalty se v divizi a MSFL rozhodně zavádět nebudou a při střídání se vrátíme k maximálnímu počtu tří hráčů. Na jedné straně se snažíme fotbal zatraktivnit a zrychlit a na druhé straně kluby pak taktizují a od 85. minuty začnou střídat pět hráčů.

Co říkáte na celoplošné navýšení paušálů pro rozhodčí na úrovni KFS a OFS?

Na dnešním vystoupení jsem řekl, že se budou navyšovat dotace jak na kraje, tak na okresy. Myslím si, že část těchto peněz by se mohla poskytnout klubům na dotacích. Podobně to proběhlo při navýšení u rozhodčích třetích lig a divizí. Tím by se výdaje klubů mohly eliminovat. Samozřejmě že navýšení je velkou zátěží pro krajské a okresní kluby.

Jak hodnotíte aktivity KFS Zlín?

KFS Zlín je velmi aktivní především ve třech projektech. Tím je účast v Regions Cupu a pak má vlastní projekty „Létající trenéři" a „Každý může být reprezentantem". To je velké plus, co dělají pro fotbal funkcionáři Zlínského kraje. Myslím si, že postupně se mohou uplatnit i v dalších moravských krajích. To by pomohlo prohloubit spolupráci na Moravě, která nebyla v minulosti vždy podle mých představ. Všechno musí začínat u okresů a končit u vrcholového fotbalu.

Jste spokojen se spoluprací mezi zástupci kraje a KFS?

Podle informací Vlastimíra Hrubčíka se kraj chová velmi korektně a podporuje konkrétně mládežnický fotbal v celém kraji.

Dá se aktiv KFS Zlín porovnat s podobnými akcemi v jiných krajích?

Řekl bych, že je lépe organizovaný než třeba v Moravskoslezském kraji. Do budoucna bych chtěl svolat podobnou akci pro víc moravských krajů dohromady, které by se zúčastnil i předseda FAČR Pelta a reprezentační trenér Vrba. Určitě by výměna názorů byla ku prospěchu všech.

Pomalu se blíží termín zaplacení členských příspěvků FAČR. Máte všechno v pořádku?

Otevřeně říkám, že nevím. (Smích.) Jsem v databázi jako člen SK Hanácká Slavia, a. s., ale teď opravdu nevím, jestli klub už poslal příspěvky za své členy, tedy i za mě.