V pořadí sedmou štaci přidá defenzivní záložník zřejmě za pár dní. Ve druholigovém Zlíně mu včera vypršelo půlroční hostování ze Slavie Praha a o jeho prodloužení ani neuvažoval.

„Poté, co jsme nepostoupili, to bylo pasé. Tragédie to není, ale pro klub velká škoda ano, protože svým zázemím do první ligy rozhodně patří,“ míní Abraham.

I kdyby Zlín postoupil do nejvyšší soutěže, je otázkou, zda by zůstal. „Trenér Minář se mě na to ptal, ve fotbale se ale situace může změnit ze dne na den, takže jsem nic neslíbil. Každopádně jsem Zlínu hodně vděčný, že mi po těžkém zranění achilovky dal šanci se vrátit do profesionálního fotbalu,“ poděkoval na dálku.

Kam povedou jeho další kroky, je v tuto chvíli nejisté. Ještě do konce by měl patřit Slavii Praha, kam v zimě roku 2008 šokujícím způsobem přestoupil ze Sparty. Ve Slavii se ale nepohodl s autoritativním trenérem Karlem Jarolímem a raději odešel do kyperské Larnaky a letos v zimě do Zlína.

„Měli jsme se Slavií dohodu. Já jí ulevím tím, že nebudu vyžadovat plný plat a ona mě pustí s tím, že v klubu, který mě chce, se sám domluvím na podmínkách. Chci to mít na papíře, protože se často stává, že hráč odejde někam na zkoušku, uspěje a jeho původní tým za něj vyžaduje dodatečně peníze,“ podotkl Abraham.

Se sháněním nového angažmá mu pomáhá manažer David Nehoda stejně jako v případě vymáhání dlužné částky u Larnaky. „Většina prvoligových mančaftů už rozběhla přípravu, takže s pokračováním v Česku moc nepočítám. Spíše se poohlížím po angažmá v zahraničí, ne moc daleko od mého bydliště v Liberci, třeba v Polsku nebo Německu. Za degradaci bych nepovažoval ani druhou ligu,“ dodal Martin Abraham.