Těsně po skončení zápasu nepotřeboval ani občerstvení a ochotně odpověděl na několik otázek. „Můžeme klidně hned,“ prohlásil a podělil se o dojmy z vyhraného utkání.

„První půlku jsme se trochu trápili, ale do zápasu jsme šli téměř z autobusu po skončení kondičního soustředění. Druhý poločas už byl z naší strany daleko lepší a měli jsme i víc gólových šancí. Vzadu jsme udrželi nulu, to je dobré pro psychiku, zase nás to posune někam dál.

Tomáši, váš přestup do Slovácka je už definitivně hotový?

Už je to definitivní. Smlouvu na tři roky jsem podepsal minulou ve středu před přípravným zápasem proti Zlínu na soustředění ve Velkých Losinách.

Týdenní soustředění vám asi pomohlo také k tomu, že jste poznal všechny hráče?

Tak určitě. Pár starších kluků znám a ty mladší už jsem si také zafixoval, tak už by to mělo být v pohodě.

Posledních pět let jste hrál v zahraničí, proč jste si teď vybral právě Slovácko?

Nám se minulou sobotu narodil syn Tomáš a už ten poslední půlrok to bylo směřované k tomu, že se vrátíme zpátky. Čtyři roky jsem byl v Turecku a poslední půlrok v Řecku, chtěl jsem hrát někde, kde je to dostupné autem. Česko, Slovensko nebo třeba Rakousko. Byl jsem v kontaktu s jedním rakouským klubem a slovenskou Trnavou, ale jednání se nějak táhla. A když mě kontaktoval pan Krejčí (ředitel Slovácka – pozn. aut.), tak jsme se domluvili téměř okamžitě.

Jak na vás zatím působí atmosféra ve vašem novém klubu?

Slovácko na mě působilo vždycky takovým sympatickým dojmem a Uherské Hradiště je fotbalové město, kde lidi ten fotbal berou. Dnešek je toho důkazem. Vidíte to sám, kolik diváků přišlo na dnešní přátelský zápas. To při mém rozhodování o přestupu také sehrálo určitou roli.

Viděl jste v uplynulé sezoně nějaký zápas Slovácka?

Já jsem v Řecku skončil už začátkem května, tak jsem měl čas sledovat český fotbal a viděl jsem Slovácko při pohárových zápasech proti Slavii Praha.

Už jste někdy hrál na stadionu v Uherském Hradišti?

Vzpomínám si, že jsem tam hrál s Brnem a myslím, že ten zápas skončil bez branek.

Troufnete si po vašem týdenním pobytu odhadnout sílu mužstva?

Jsme na začátku přípravy a zatím je to těžké hodnotit. Potřebujeme se co nejvíce sehrát a dokonale se připravit na první ligový zápas. Důležité je, abychom chytili začátek soutěže, kde v prvních čtyřech kolech máme dvě takové malé derby s Brnem a Olomoucí. Uvidíme, co z toho urveme.

Tomáši, odkud pocházíte? Budete se do Uherského Hradiště stěhovat nebo dojíždět?

Já jsem z Hrotovic, které jsou asi dvacet kilometrů od Třebíče. Teď skončilo jedno soustředění a příští týden nás čeká další. O nějakém dojíždění zatím nemůže být řeč, ale hledám tady nějaký byt a než začne liga, tak bych se rád nastěhoval.

(std)