Především dva body (navýšení paušálů rozhodčích a penaltový rozstřel v případě nerozhodného výsledku) vzbudily pozornost mezi zástupci oddílů. V diskuzi vystoupil mj. bývalý 1. místopředseda FAČR a zástupce oddílu z Velkých Karlovic Dalibor Kučera.

„Myslím si, že penaltový rozstřel by se mohl zavést u soutěží mládeže, ale rozhodně ne u mužů. Při našich domácích zápasech už tak někdy mají pořadatelé problémy s diváky v závěrech zápasů a penalty přinesou další emoce navíc. KFS se měl před svým rozhodnutím zeptat na názory oddílů. Kdyby se dnes hlasovalo, zda penalty ano, nebo ne, tak si myslím, že většina by byla proti," je přesvědčen Dalibor Kučera.

„Penaltový rozstřel přináší vždy spoustu vzruchu. U nás na Vysočině vyčkáme, jak se taková změna projeví ve Zlínském kraji. Zatím jsme o zavedení takového pravidla nepřemýšleli. Možná to zkusíme jen v některých soutěžích," přiznal jeden z hostů aktivu, člen VV FAČR Miroslav Vrzáček.

Rozhodnutí KFS Zlín o zavedení penaltového rozstřelu se ani po tomto aktivu nezměnilo a předseda KFS Vlastimír Hrubčík stojí za názorem celého výkonného výboru.

„Fotbalu to určitě přidá na atraktivitě. Problém s přejížděním rozhodčích na další zápasy nebude. VV si tuto změnu bere na svou zodpovědnost," zdůraznil předseda KFS Zlín. Dalibor Kučera okomentoval také navýšení paušálů pro rozhodčí. „Pro náš klub to bude zhruba dalších 12 000 Kč navíc, které mohly být použity na přípravu mládežnických družstev," zdůraznil zástupce Velkých Karlovic.

Změny v odměnách pro rozhodčí na úrovni KFS a OFS však schválil VV FAČR a jsou zahrnuty do souboru předpisů. Jsou tedy závazné pro všechny kraje a okresy v republice.

„V případě navýšení příjmů od FAČR směrem ke krajům jsme připraveni klubům přidat finance na mládež, které by částečně navýšení kompenzovaly," dodal Hrubčík.