Na place ovšem dlouho nevydržel. Zpátky na střídačku putoval hned v 67. minutě, když předtím chyboval a nezabránil premiérovému ligovému gólu domácímu debutantovi Patriku Žitnému.

„Bylo to nejhorších jednadvacet minut ve Zlíně,“ přiznává devětadvacetiletý Slovák.

Když se novináři po televizním utkání ptali hostujícího trenéra Vlastimila Petržely, zda střídání Matejova souviselo s předcházejícím zaváháním a nezvládnutím situace, nebo šlo o zdravotní stav hráče, odkázal nový kouč Fastavu na samotného borce.

„Zeptejte se jeho, to bude nejlepší. Prý měl nějakou alergii. Nevím ale na co, možná na mě,“ prohlásil Petržela na tiskové konferenci.

Matejov slova trenéra zaregistroval, vyjadřovat se k nim ale nechtěl.

„Neříkám nic. Nebudu to komentovat,“ zůstává nad věcí.

Přiznává však, že nebyl zdravotně fit. „Nebylo mi dobře,“ prozrazuje.

Obdrženou branku z kopačky teplického debutanta Žitného i přes náhlou indispozici bere na sebe.

„Měl jsem akci soupeře zastavit. Byl to můj gól,“ neschovává se.

Devatenáctiletý dorostenec při své premiéře v nejvyšší soutěži pláchl střídajícímu Matejovovi, narazil si míč s Vaněčkem a technickou střelou zajistili Teplicím první jarní vítězství. Stejně jako parťák Král, i Žitný proti Zlínu skóroval poprvé v HET lize.

„Vůbec jsem ho neznal ani jsem ho nijak zvlášť nesledoval. V daný moment by si se mnou vytřel zadek asi i dorostenec,“ tuší krajní bek Zlína.

Další ztráta ševců ho bolí. Matejov stejně jako zbytek zlínského mužstva cítí, že v Teplicích se dalo něco uhrát.

„Kdybych neudělal chybu při druhém gólu, tak bychom si možná bod domů odvezli,“ je přesvědčený zkušený fotbalista.

Zlín na Stínadlech naposledy zvítězil v roce 2003. Od té doby vozí ze severu Čech pouze porážky a remízy.

„Fakt netuším, čím to je,“ krčí rameny Matejov.

„V Teplicích se moc nevyhrává a bohužel ani my to nedokážeme zatím přelomit,“ přidává.

Ani samotnému slovenskému obránci se tam nehraje dobře. Důvody se ale nezaobírá. Ševce nyní mnohem více trápí jiné věci. Třeba defenziva, která hromadí chyby a lacině inkasuje. I trenér Petržela svěřencům vyčítá nedostatečné zajišťování a velké mezery. „Když na to poukazuje, asi to tak bude,“ říká Matejov.

„Všichni víme, že to není ideální. Oproti minulým sezonám se obrana dost protočila a moc to neklape,“ pokračuje.
Důkazem jsou také obranné standardní situace, po kterých Fastav často inkasuje.

„Není to pouze o standardkách, musíme zapracovat i na dalších věcech. Ale je pravda, že každý centr do naší šestnáctky smrdí gólem,“ říká.

Ševci po další porážce klesli v tabulce HET ligy na jedenáctou příčku. Před patnáctou Zbrojovkou, která je nyní na sestupové pozici, mají pouze dva body k dobru.

„Je to k pláči, ale bohužel taková je momentálně realita. Podle mě má mužstvo rozhodně navíc,“ tvrdí Matejov.

I jeho překvapil nadmíru vydařený jarní vstup Jihlavy nebo slušné výsledky Slovácka či Karviné. Z propadu tabulkou ale nedělá tragédii.

„Je jasné, že když nedokážeme vyhrát, tak je normální, že když mužstva pod námi pravidelně bodují, dostanou se před nás. Bude to boj asi až do konce,“ tuší.

Zlínské fotbalisty v týdnu čekají dva těžké duely. Už ve středu Jiráček a spol. v Hradci Králové absolvují odložené čtvrtfinále MOL Cupu.

„Věřím, že utkání zvládneme a že to bude odrazový můstek do dalších zápasů,“ doufá Matejov. V neděli pak ševci na Letné přivítají ligového lídra. Plzeňská Viktorka však stejně jako Fastav v úvodu jara nečekaně tápe.