„Je to tak, o angolských Vánocích konkrétnější představu nemám. Jen vím, že tam je velká chudoba. Taťka by si samozřejmě vzpomněl, ale protože žil dost dlouho tady, vedl nás k českým zvykům, takže já ani jiné než české Vánoce v podstatě neznám," prozradil Bartolomeu.

Jak tedy vypadá jeho sváteční den? „Ráno budu s přítelkyní. Ta pak pojede ke své rodině a já zůstanu s našimi," plánuje 20letý fotbalista. „Před obědem nebo před večeří vyrazíme na hřbitov a potom na půlnoční. To však není pravidelné. Někdy ano, někdy ne," říká záložník ševců.

Milovníci ryb by si mezitím určitě pošmákli na jeho vánočním talíři. Kromě kapra s bramborovým salátem jsou totiž k výběru i další pochutiny.

„Mně osobně třeba kapr až tolik nechutná a moc se nehrnu ani k polévce. Třeba babička ji má ale nesmírně ráda. Letos proto plánujeme ještě tuňáka nebo tresku. Původně byl v plánu i žralok, toho si však necháme třeba napřesrok," pousmál se Bartolomeu.

Ještě před večeří a následným rozbalováním dárečků s mladší sestrou vyhlíží zlaté prasátko. „Sem tam se něco zablýsklo, dosud jsme jej ale neviděli," dodává autor dvou druholigových branek z předchozí sezony.

„Možná to ale bude tím, že po obědě následuje kávička a nějaké to vánoční cukroví," přiznává někdejší mládežnický reprezentant. ⋌(rš)