Za neoprávněný start v posledním kole I. B třídy utkání Holešov B – Hvozdná (2:1) v dresu hostů vyfasovala trojice nevšovských fotbalistů Václav Tomšů, Martin Topič a Jiří Srcháček tříměsíční distanc, předsedkyně oddílu Nevšová Ivana Urbanová pětiletý zákaz výkonu funkce ve fotbale a kromě odpočtu deseti bodů v novém ročníku III. třídy byl klub potrestán třicetitisícovou pokutou.

„Nebudu se k celé záležitosti vyjadřovat,“ pouze stroze prohlásila po skončení zasedání DK předsedkyně Nevšové Urbanová, která se ze všech pozvaných jako jediná dostavila. Všichni tři hráči se totiž písemně z pracovních důvodů omluvili.

„Ve svém dvoustránkovém prohlášení paní Urbanová mimo jiné vzala všechnu vinu na sebe. Konstatovala, že nařídila proviněným hráčům, aby šli hrát za Hvozdnou,“ potvrdil to nejzásadnější z jejího prohlášení předseda DK OFS Zlín Bronislav Cibulka.

Po půlhodinové poradě se čtyřčlenná komise, ve které chyběl pouze omluvený Petr Klhůfek, dohodla na trestech, které jsou především pro samotné hráče nečekaně nízké. Hrozil jim totiž až patnáctiletý zákaz činnosti. „Rozhodli jsme se je potrestat podle článku 10 bodu b příkladového sazebníku trestů za disciplinární provinění jednotlivců - neoprávněné nastoupení za jiný oddíl, a to na její maximální hranici – tedy tří měsíců. Trest jim začne běžet se startem nového soutěžního ročníku, tedy od 9. srpna,“ vysvětlil předseda. „V případě předsedkyně Urbanové a rovněž počínání klubů jsme shledali naplnění skutkové podstaty ovlivňování průběhu utkání a soutěže, a proto jsou jejich tresty výrazně vyšší,“ vysvětlil Cibulka výrok své komise.

Třebaže Urbanová výši trestu komentovat nechtěla, podle předsedy DK se s největší pravděpodobnosti odvolá. „Před naší komisí připustila, že se proti výši třicetitisícové pokuty odvolá, na což má nárok v nadcházející patnáctidenní lhůtě,“ doplnil.

Především v případě fotbalistů čekal o něco tvrdší tresty předseda OFS Zlín Pavel Brímus. „Zcela ale respektuji výrok disciplinární komise. Především pevně věřím, že vynesené tresty odradí ostatní od podobných nekalostí,“ zvedl Brímus varovně prst. „Na druhou stranu jsme nikomu nechtěli znechutit sportovní činnost, ale podobné podvody musejí být bez milosti potrestány,“ dodal odhodlaně.

Mimo to Disciplinární komise OFS Zlín na svém středečním mimořádném zasedání potrestala dvouměsíčním zákazem fotbalistu Malenovic Martina Velikovského, který se v minulém týdnu přiznal k neoprávněnému startu v dresu domácích v utkání IV. třídy mezi Lhotou u Malenovic a Mysločovicemi.