„Jsem rád, že jsem mohl dvakrát nastoupit a mužstvu pomoct. Navíc jsem to korunoval vstřeleným gólem," těší Ondřeje Bača.
Obránce Fastavu se lehkou tečí podílel i na třetím gólu českého výběru. Branka sice byla připsána dalšímu nováčkovi v Lavičkově týmu, Karlu Knejzlíkovi, záznam ale odhalil, že pohotový Bačo vložil nohu do Knejzlíkovi střely, a tudíž měl mít zápisy dva. „Tečoval jsem to, ale to není vůbec důležité. Nevadí, když to připsali Karlovi," uvedl na svazovém webu Bačo.

Rodák z Brumova si při své premiéře v národním týmu do jednadvaceti let připsal dvě výhry. Čeští mladíci nejprve v sobotu zdolali San Marino 3:1 a stejným poměrem pak v úterý porazili Moldavsko. Ani jedno vítězství se ale nerodilo lehce. Naopak, čeští mladíci se v Ústí nad Labem i Kišiněve proti papírově slabším soupeřům poměrně dost natrápili.

Úkol v podobě zisku šesti bodů však Lavičkovi svěřenci splnili, takže ve zbytku kvalifikace mistrovství Evropy 2018 má česká jednadvacítka o co hrát. Na postupové první místo i druhou příčku, která může znamenat místo v baráži, český výběr ztrácí šest bodů. Navíc má jedno utkání k dobru.

Bačo se na svém prvním reprezentačním srazu v životě prezentoval velmi dobrými výkony.

„Nikdy jsem v žádném výběru nebyl, až teď. Byl jsem velmi mile překvapený, jak to tu dobře funguje, jak vysoká je úroveň tréninků,“ říká zlínský obránce, který si pochvaluje spolupráci s kolegou ve stoperské dvojici, teplickým univerzálem Alexem Králem.

„Vzali jsme si k srdci slova trenérů po prvním zápase, jak si navzájem vypomoci při odebírání míčů. Rychle si na sebe zvykáme. Alex je výborný fotbalista a má před sebou slibnou budoucnost," chválí nového parťáka Bačo.

Pokud bude na sobě skromný zadák Fastavu dál pracovat, má před sebou slibnou budoucnost. Bačo letošní ročník začal ve zlínské juniorce, svými výkony a přístupem se však prosadil do základní sestavy moravského celku a teď už pravidelně hraje Evropskou ligu. „Prožívám skvělé období. Snad mi to vydrží,“ přeje si Bačo.

Po návratu do Zlína musí přepnout na klubový režim. Už v sobotu ševce čeká těžký duel v Olomouci.