„Hostující hráč si to zpracoval rukou a další to levou nohou dával do prázdné branky. Já jsem to chtěl odkopnout, ale nějak se mi to šprajclo a už jsem to nestačil zachránit,“ popsal gólový okamžik ze sedmdesáté minuty Hnaníček.

Podle stopera Fastavu se branková situace dala vyřešit jinak.

„Měl jsem sice tuhé nohy, ale měl jsem to uhrát lépe,“ ví třicetiletý fotbalista.

Triumf favorizovaného Lokomotivu Moskva v chladném večeru podtrhl Farfán, který využil zaváhání střídajícího Janíčka a chytrým lobem nedal šanci bezmocnému gólmanovi Zlámalovi.

„Farfán je nepříjemný. Má podobný styl jako Baroš. Výborné tělo, je rychlý a fotbalový,“ chválí Peruánce rodák ze Štítné nad Vláří.

Za nepříznivého stavu 0:2 bylo hotovo. Přitom hlavně v prvním poločase ševci favorita trápili a byli častěji u míče než zvučný soupeř.

„Chtěli jsme stejně jako proti Brnu hrát fotbal. Šedesát minut to bylo fakt výborné. Škoda, že jsme nedohráli některé situace. Do šedesáté minuty jsme si nezasloužili prohrát. Alespoň bod jsme měli mít,“ tvrdí Hnaníček.

„Moskva hrála to, co jí stačilo. V deseti už to bylo těžší,“ přidává.

Fastav zastavilo až přísné vyloučení stopera Gajiće, který za dva fauly musel v 58. minutě ze hřiště.

„Podle mě to byl běžný souboj, ani ne faul. A on mu za to dal druhou žlutou kartu. Úplný nesmysl,“ zlobí se na tureckého sudího Hnaníček.

Nepřesnému arbitrovi po posledním letošním zápase sympaticky nespílal.

„Vyloučení sice utkání ublížilo, ale nemůžeme brečet. Prostě to tak bývá. Rozhodčí pískal tak, jak pískal,“ zůstává v klidu zlínský univerzál i přesto, že ševci dohrávali v deseti podruhé za sebou.

Zatímco v Brně i v oslabení urvali alespoň bod, proti vedoucímu týmu ruské Premier ligy dvakrát inkasovali a nakonec padli.

„Lokomotiv je jiný level. Nešlo to,“ ví Hnaníček.

Moravané navíc v závěru dohrávali v devíti, když se po ostrém zákroku protivníka zranil Jiráček.

„Bál jsem se, že má zlomenou nohu. Bylo by to neštěstí,“ tuší.

Devátý tým HET ligy tak zakončil mimořádný rok 2017 porážkou 0:2. Stydět se ani za svoji premiérovou účast v prestižní soutěži nemusí. I když ševci v šesti duelech základní skupiny F získali jenom dva body, herně ostudu v Evropské lize neudělali. Hlavně v olomouckém azylu Kodaň, Tiraspol a naposledy Lokomotiv Moskva pořádně proháněli.

„Čekali jsme, že alespoň jednou vyhrajeme. Na druhé straně jsme nasbírali obrovské zkušenosti. V Evropě se hraje úplně jiný fotbal než v naší lize, kde je to spíše samý souboj. Zahraniční soupeři nás více nechají hrát, ale jsou výborní v koncovce,“ líčí Hnaníček, jenž si na podzim zahrál proti reprezentantům několika zemí, mistrovi světa Éderovi i dalším evropským hvězdám.

„Jsou jinde a jinak placení. V jiných klubech hrají zaslouženě. Nejvíc mě uchvátil Fernandes. Dneska se mi ale líbil spíš Farfán,“ říká Hnaníček.

Poctivý fotbalista věří, že se v podobné soutěži ještě někdy ukáže.

„Rádi bychom do Evropy šli zase přes MOL Cup. Všichni víme, že to bude ohromně těžké obhájit,“ uvědomuje si rodák ze Štítné.

Společně se Zlínem se s Evropou ve čtvrtek večer rozloučila také Slavia, která doma nečekaně podlehla Astaně 0:3 a ve skupině skončila až třetí.

„Slavii jsem postup přál. Je tam Kuba Jugas, kterého tady všichni máme moc rádi,“ říká.

V pátek se ševci společně s vedením sešli u slavnostního oběda, krátce rozebrali náročnou podzimní část a na pár týdnů se rozešli. Po Vánocích se však znovu sejdou na Letné, kde jim začne příprava na jarní odvety.

„Hlavně abych moc nepřibral, protože s tím mám vždycky velké problémy,“ směje se Hnaníček.