Adam Balaštík „Moc se to nedá srovnávat, ale snad bude střelecký instinkt v rodině," pousmál se 26letý Adam Balaštík, jenž studuje olomouckou univerzitu a s jeho slavnějším sourozencem jej spojuje otec Jaroslav Balaštík starší, který je učitelem na obchodní akademii v Uherském Hradišti.

Je to i pro vás stylové, že jméno Balaštík opět střílí góly? Byť ve fotbale…

Je. Ale není to na takové úrovni, na jaké hrával Jarda. Střelec jsem byl na začátku kariéry, když jsem přecházel do mužů. To jsem góly ještě dával. Byl jsem za juniorku maximálně na záskok. Ambice už velké nejsou. Už je to pro zábavu. Ani extra netrénuji.

Byl to váš pátý gól v sezoně. Jste spokojený?

Mohl bych se dostávat do šancí i víc, ale můj úkol je především šance vytvářet. Na to, kolik mám šancí, ale počet branek odpovídá. Jsem spokojený.

Jste spolu s bratrem v pravidelném kontaktu?

Momentálně ani ne. On má nyní práci, jezdí a sleduje zápasy mládeže (pracuje jako hokejový agent – pozn. aut.) Navíc má rodinu, má toho dost. Já jsem ještě ve škole. Proto se pravidelně nenavštěvujeme. Sem tam si napíšeme. Když ještě hrál, chodil jsem pravidelně na zápasy. I ven jsem jezdil. To jsme byli v neustálém kontaktu.

Chodí se na vás občas dívat?

Párkrát už byl i na nás, ale to už je delší dobu. Pravidelně ale chodí na áčko. Momentálně nechodí.

Celý rozhovor čtěte pouze v tištěném vydání Deníku