Právě Došek a spol. by přijel ve středu 29. srpna do Brumova v případě sobotního vítězství (od 17 hodin) nad nováčkem MSFL z Orlové. „Bylo by to zpestření před soutěží. Pohár je specifický. Zažili jsme už atmosféru zápasu s Baníkem a se Zlínem. Kluci se mohou vytáhnout a odehrát dobrý uvolněný zápas. Je to v jejich rukou, v žádném případě to není tlačené na povinnou výhru," tvrdí hlavní kouč Miroslav Mičega.

Brumov však v uplynulé sezoně oba své vzájemné zápasy s Orlovou prohrál (0:2, 0:3), aniž by vstřelil gól. „Ale nebojíme se jich, chceme postoupit," přidává se bojovně i Mičegův asistent Miroslav Vaněk. „Ale pokud se to nepodaří, svět se nezboří," je přesvědčen.

Brumov již sice může nasadit posily Bartozela s Válkem, přesto nebude kompletní, jelikož na marodce je Dekleva a vyřízenou registraci nemá Školník. „Nevím, jestli to stihneme. Apelujeme na pražské činovníky, ale Ondra je hráčem Zlína, takže to neovlivníme," uvědomuje si.

Švancara by pro změnu mohl bavit celý Hulín. Aby Brno na Spartak skutečně dorazilo, musí předtím účastník MSFL uspět v Rosicích. „Uděláme všechno pro to, aby k nám Brno opravdu přijelo," slibuje kouč Jindřich Lehkoživ. „Pro třetiligové oddíly, jako jsme my nebo Kroměříž, je konfrontace s ligovými týmy vždycky užitečná. Pro diváky i pro hráče je to určitě atraktivní soupeř," ví hulínský stratég.

I on však bude postrádat trojici Pacl, Barcuch a Dubec kvůli nevyřízené registraci. „Navíc v týdnu měl nějaké zdravotní problémy Otruba, tak doufám, že se dá do pořádku," přeje si Lehkoživ.

Zřejmě nejmenší šance existuje na příjezd prvoligového Baníku Ostrava. Viktoria Otrokovice totiž musí v neděli od 17 hodin nejprve porazit ambiciózní druholigovou Karvinou vedenou koučem Pavlem Malurou. Severomoravané se navíc netají postupovými plány a v zápase jsou vysokým favoritem. „My se však na utkání těšíme a půjdeme do něj s cílem neudělat ostudu a uhrát dobrý výsledek," uvedl trenér viktoriánů Jaroslav Matějíček. „Zároveň si ale pamatujeme loňský nezdar z úvodního kola proti HFK Olomouc, který nás pak poznamenal i při startu mistrovské soutěže. Tomu bychom se letos rádi vyhnuli," zdůraznil Matějíček.

Radost mu však dělá pohled na soupisku mužstva, která se rozrostla o Foltýna a Juříka ze Slušovic, ze Slovácka zase přichází Bančák. Navíc klub může využít služeb zkušeného prvoligisty Tomáše Dujky, kterého se konečně podařilo řádně zaregistrovat ve FAČR. „Za dosavadní průběh letní přípravy musím kluky pochválit. Chodí na tréninky ve velkém počtu a poctivě makají. Věřím, že se to projeví i proti Karviné," přeje si trenér Otrokovic.

To ve Slavičíně už finišují přípravy na sobotní nájezd divokých opavských fanoušků, kteří přijedou svůj tým podpořit. „Je to pro město, klub, i kluky velký svátek a určitě se už moc těšíme," přiznává hlavní kouč Boris Káňa, který má kvůli vyřízeným registracím jako jeden z mála o starost méně. „Všechno máme v pořádku, proto bychom měli být kompletní. Trošku s teplotami je Petr Švach , ale věřím, že si takový zápas nenechá ujít," hecuje svého svěřence.

Naopak druholigový Zlín vyráží přichystat nedělní sváteční odpoledne (od 17 hodin) nováčkovi jihomoravského krajského přeboru z Mutěnic. Někdejší třetiligový účastník vypráskal minulý týden Spytihněv 7:0, ta však nastoupila v silně improvizované sestavě. „Přesto věřím, že to bude pro kluky dostatečný vykřičník. Snad si ještě pamatují na Mutěnice jako na stabilního účastníka třetí ligy a nic ve svých hlavách nepodcení," doufá hlavní trenér ševců Aleš Křeček, jehož tým se v případě výhry utká s vítězem duelu Petrovice – Frýdek Místek.

Zlínští navíc budou chtít napravit nezdary z předchozích dvou ročníků, kdy hned v úvodním kole vypadli s Vyškovem a loni s Brumovem. „I to by mělo být pro hráče dostatečné varování. Pohárové zápasy mají svá specifika a je potřeba k nim přistoupit s maximální koncentrací, aby nedošlo k nějakému překvapení," varuje Křeček, jenž však bude muset řádně zamíchat se sestavou.

„Až půlka hráčů, s nimiž počítám do základní jedenáctky pro mistrovské zápasy, nebude kvůli chybějícím registracím či zdravotním problémům připravena. Cíle se tím ale nemění. Jednoznačně chceme postoupit. Pro kluky, kteří dostanou příležitost, to bude zároveň šance ukázat se a prokázat, že mohou patřit i do užšího kádru našeho A-mužstva," vzkázal hlavní kouč ševců.

Naopak jen jako přípravu bere nedělní duel v Bystrci třetiligová Hanácká Slavia Kroměříž. „Proti minulým rokům nemáme stabilizovaný kádr a máme problémy se složením mužstva. Navíc nevím, zda se stihnou vyřídit registrace," vysvětluje svůj postoj Jaroslav Baďura, který má na mysli administrativní problémy tří hráčů Šilingera, Janalíka a jedné z posil Nevřaly z Přerova.

Ten navíc nemůže počítat ani s Jiřím Dobešem z druholigového Zlína. „Zotavuje se a začíná pomalu se zátěží. Ještě to není na celý zápas. Navíc je po operaci i Kučera," připomněl Baďura, jenž přivedl do týmu ještě útočníka Kopečného ze Zlína.