„První ligu jsme ztratili už dříve. Co vám mám ještě říci,“ ptal se novinářů brankář Vít Baránek, který chytá ligu nepřetržitě 14 sezon. Pak se přece jen rozhovořil. „Věřili jsme, že v Jablonci vyhrajeme, jinak bychom sem nemuseli vůbec jezdit. Realita ale byla jiná. Zápas ovlivnil rychlý gól,“ poznamenal Baránek.

S tím souhlasil i záložník David Šmahaj. „Z ničeho nic jsme dostali ve druhé minutě branku. Pak jsme otevřeli hru, za což nás soupeř potrestal,“ podotkl Šmahaj, který se jako asistent podílel na jediné trefě Tescomy. „Říkali jsme si, že bychom výsledek mohli otočit, jenže jsme vzápětí inkasovali potřetí,“ bědoval Šmahaj.

„Dostávali jsme strašné góly. Vpředu jsme nepodrželi balon a vzadu jsme jablonecké hráče vůbec nestíhali. Vůbec si to nedokážu vysvětlit,“ svěřil se klubovým stránkám Tescomy kapitán mužstva Ivo Zbožínek.

Přestože domácí hráli už jen o teoretickou šanci na Evropskou ligu, šli nekompromisně za vítězstvím. „Dost nás vyhecoval Zlín, tím, jak byl před utkáním sebevědomý,“ pravil nejlepší střelec Jablonce David Lafata.

„Už více než měsíc jsme před každým zápasem říkali, že ho musíme vyhrát,“ odmítl Šmahaj myšlenku, že měla Tescoma přijet na sever Čech pokornější.
Na Moravu se každopádně její hráči vraceli hodně smutní. O to více, že díky výhře Ostravy na Kladně se mohli zachránit. „Výsledky ostatních utkání jsem se dozvěděl až po vystřídání a stejně mě nezajímaly,“ podotkl Šmahaj.

Přestože má ve Zlíně platnou smlouvu, netuší, zda bude v Tescomě pokračovat. „Nikdo teď neví, jaké plány má majitel klubu. Každopádně se mi už ozval jeden český prvoligový tým,“ prozradil David Šmahaj, který patří ke klíčovým hráčům výběru trenéra Ladislav Mináře.

Petr Fojtík, Jiří Endler