Na trávník se dostal v 50. minutě, kdy střídal zraněného Malcharka. A jeho přítomnost na trávníku byla okamžitě znát. Nejprve z rohu nahrál na vyrovnávací gól Kurtinovi, pak poslal Fastav do vedení a o pár minut později naservíroval míč do ideální pozice Salachnovi.

Jeden gól, dvě asistence. Dvacetiletý středopolař Zlína toho stihl za necelý poločas opravdu hodně. „Něco podobného jsem už zažil. Ale to není důležité, hlavně že jsme vyhráli," říkal po utkání šťastný Bartolomeu.

Lepší výkon jste asi podat nemohl, co říkáte?

O mě nejde, šlapali jsme jako tým už od začátku utkání, měli šance, na balonu jsme byli lepší.

Ale byl jste to právě vy, kdo odstartoval obrat Zlína. Z rohového kopu jste zařídil vyrovnání.

Myslím, že to bylo dobře kopnuté, kluci se o to pak ve vápně poprali. Kurťa (Petr Kurtin – pozn. aut.) to tam už jen uklidil.

Vypadal dravě, plný energie. Kde se ve vás vzala?

Bylo to tím, že jsem byl odpočatý, nehrál jsem ani v poháru s Kroměříží. Ale i ostatní jen regenerovali, což se pozitivně odrazilo na našem výkonu. Byli jsme na tom fyzicky lépe než hosté. Naopak v minulých zápasech jsme se pomalu ani nedokázali odrazit z místa.

Motivaci jste měl asi velkou, když jste šel na hřiště z lavičky, že?

To ano. Kouč Pulpit nebyl spokojený s mými výkony, tak jsem se to snažil napravit a pomoct celému týmu. Když mě tam poslal, tak jsem chtěl ukázat, že kvalitu mám.

Na svém kontě jste mohl mít dva góly, ale ve vyložené šanci jste raději nahrál Salachnovi. Proč?

Měl jsem samozřejmě chuť dát druhý gól, ale viděl jsem tam dobře postaveného Saliho, tak jsem mu to nahrál. A on už pak dával míč do prázdné branky.

Zlín utkání nezačal dobře, když prohrával. Co se vám honilo hlavou?

Bylo to nepříjemné, ale věřili jsme si, měli jsme ze hry víc. Věděli jsme, že nějaký gól určitě dáme.

A mohli jste prohrávat i 0:2. Soupeř nastřelil tyč.

Měli jsme velké štěstí, že se nedostali do dvoubrankového vedení. Byl jsem ještě na střídačce, chystal jsem se do hry. Už jsem míč viděl v brance, naštěstí to byla jen tyč.

Zápas jste si pak zkomplikovali v závěru, když Žižkov snížil na 3:2. Neměl jste obavy, že vám výhra nakonec uteče?

Měl, bylo to úplně zbytečné. Dostali jsme gól po standardce, na to si musíme dávat pozor. Bohužel nás tyhle situace v poslední době zlobí.

Zranili se hned tři hráči, nebylo to pro vás střídající těžké jít za takové situace na hřiště?

Ani ne, těšili jsme se, že dostaneme příležitost. Byli jsme nažhavení, vletěli jsme tam a rvali se. Ale bylo to specifické tím, že se zranili hned dva útočníci.

Zlín už na trávníku konečně vypadal, že ví, co má hrát. Co myslíte?

Rozhodně, bylo to mnohem lepší než v minulých zápasech. Soupeř nám toho sice hodně dovolil, ale byli jsme určitě lepším týmem.

Čím to je, že jste se oproti předchozím utkáním tak zvedli?

Něco jsme si s klukama vyříkali v kabině. Věděli jsme, že to není dobré, pořád jsme se motivovali, říkali si, co je špatně a co je dobře.

Zlín má sedm bodů. Jste spokojený s úvodem sezony?

Spokojení jsme, ale musíme zůstat nohama na zemi, dál pracovat. Doufám, že potvrdíme výkon proti Žižkovu i v dalších zápasech.

MARTIN VRBAS