„Nebyla to moje nejhezčí branka v kariéře. Když jsem hrál za béčko, tak jsme vyhráli 5:0 a já jsem se ještě pěkněji trefil z přímáku," překvapil po zápase novináře 21letý fotbalista.

Svou chvíli slávy si náležitě vychutnal. Po krátkém letadýlku ukázal, že ovládá i akrobatické kousky, načež se upřeně zahleděl do hlediště na svou milou.

„Saltem slavím góly už od dorostu, je to tradice. Nepřekážel mi v něm ani terén. Na hlavní tribuně jsem pak našel přítelkyni, ale neposlal jsem jí to, co jsem chtěl. Rozmyslel jsem si to," líčil vesele naladěný Bartolomeu.

Brilantní technik oku lahodícím zásahem jen vyšperkoval svůj impozantní výkon. Obejít tři hráče mu nečinilo problém, hosté na jeho kouzla s míčem zkrátka nenašli obrany.

„Bylo to jeho utkání," pronesl na pozápasové tiskovce i pardubický trenér Jaroslav Míchal. Stejně to pravděpodobně viděli i domácí fanoušci a možná i hráči, jen samotný aktér podruhé zaskočil zástupce médií.

„Paradoxně jsem se necítil tak dobře, spíš si myslím, že jsem nebyl nejlepší. Střídal jsem lepší okamžiky s horšími," byl skromný Bartolomeu. Každopádně na výhře ševců se významně podílel. Jeho trefa na 2:0 definitivně uklidnila žlutomodré, kteří si optickým pohledem snadno dokráčeli k vysokému vítězství 4:0.

„Zas tak lehké utkání to nebylo. Soupeř byl silný, dobře bránil a moc nás do ničeho nepouštěl. Až po druhém gólu se hra otevřela," uvedl autor tří branek v letošním ročníku FNL.

Kromě hezkého výsledku fotbalisté Zlína potěšili diváky i herním projevem. Držení míče, pěkné kombinace, velké nasazení, to vše zdobilo svěřence trenéra Bohumila Páníka.

„Systém je stejný jako na podzim, „jen" si všichni plní, co mají. Maká jeden za druhého a tak to má být," poznamenal 172 centimetrů vysoký záložník. „Možná ale hrajeme víc kombinačně. Víc jsme si sedli přes zimu a doladili jsme, co nebylo za pana Pulpita. Sedí nám to teď," dodal Bartolomeu, že jen přece nějaké změny pociťuje.

Z týmu Fastavu rozhodně sálá pohoda, týmový duch, a nejen proto zvládl skvěle úvodní dvě utkání jara. Všichni si však zároveň uvědomují, že do naplnění tajného snu je ještě strašně daleko.

„Šest bodů je super, ale nesmí nás ukolébat. Musíme dále pracovat a výsledky potvrdit v příštím domácím utkání s Varnsdorfem. To zas bude jiný duel, čeká nás letos hodně silný soupeř," ví dobře odchovanec Zlína, jehož potěšila ještě návštěva na souboji s Pardubicemi.

„Dobré, přišlo celkem dost diváků. Mohlo jich být ještě více, jenže počasí bylo chmurné. Jsme rádi za všechny, kteří dorazili," podotkl Bartolomeu.