„Spokojenost je pouze poloviční, jelikož jsme nezvládali domácí zápasy. Je to padesát na padesát,“ tvrdí hlavní kouč Michal Dorúšek. „Ale určitě chceme postupovat,“ hlásí odhodlaně.

Nejdřív ale musí smazat manko na svého největšího konkurenta a zároveň se vyvarovat zaváhání v domácím prostředí. Hned ve čtyřech zápasech s Fryštákem, Lubnou, Míškovicemi a Kelčí uhráli pouze remízy. „Přitom jsme měli všechny zápasy vyhrát. Vytvořili jsme si převahu, jenže problém byl v koncovce. Byli jsme přemotivovaní a nervózní. Nedokázali jsme vstřelit první gól. Navíc až na zápas s Březnicí jsme se trápili i herně,“ vyjmenoval příčiny ztrát bodů, které by je v konečném účtování mohly ještě mrzet.

Rezerva Slavičína se může pyšnit nejen vizitkou nejlepšího mužstva na hřištích soupeřů, ale zároveň je i druhým nejlépe střílejícím a nejméně inkasujícím týmem soutěže. „Obranná fáze funguje na výbornou, neměli jsme s ní problémy. Kluci jsou sehraní, navíc samí třicátníci se zkušenostmi,“ prozrazuje největší přednost svého mančaftu.

Jedinou porážku utrpěli až v posledním duelu na hřišti Admiry Hulín, kde prohráli 2:4. „Opět jsme neproměnili šance a ve druhé minutě jsme prohrávali. Museli jsme dotahovat, navíc nám neuznali regulérní gól. Hráli jsme i na umělce, na což jsme nebyli zvyklí,“ vrací se k ojedinělému nezdaru Michal Dorúšek.

Cesta za vysněným postupem bude ještě trnitá, proto by měl Slavičín posílit. „Mám vytipované hráče, měl bych zájem na každý post o jednoho hráče, ale více se k tomu nebudu vyjadřovat,“ odmítl blíže prozradit konkrétní přestupové „ryby“ v sítích béčka TVD.

Mužstvo zahájí zimní přípravu po Novém roce 4. ledna. „Zatím jsme to ještě příliš neřešili, ale měli bychom se zúčastnit turnaje v Luhačovicích a odehrát celkem osm až deset zápasů,“ zakončil Dorúšek, jenž u týmu je třetí sezonu a v klubu si kroutí již svůj jedenáctý rok.