Dvacetiletý zlínský fotbalista pozvánku do reprezentační jednadvacítky nečekal, proto si musel zajet domů pro pas

„S něčím takovým jsem nepočítal, takže jsem u sebe neměl pas. Proto jsem musel zpátky do Zlína,“ vysvětlil Pazdera. Po utkání na Spartě jej vzal domů autem zlínský trenér Hoftych. Odchovanec Tescomy se vyspal, sbalil nejnutnější věci a v neděli odpoledne vyrazil pendolinem na sraz. „Vlak jel dost rychle, cesta byla příjemná,“ pochvaloval si volbu dopravního prostředku talentovaný zadák, jenž má zkušenosti z reprezentačních mládežnických výběrů.

Letos byl v širší nominaci české dvacítky, která na mistrovství světa v Kanadě senzačně získala stříbrné medaile. Pazdera ale kvůli nemoci nemohl odjet na jedno z posledních soustředění a do konečné nominace se nedostal. „I kdybych byl zdravý, tak bych se asi na šampionát nepodíval, protože v kádru byli kluci, kteří většinou hrávají ligu, zatímco já jsem na jaře nastupoval jen v MSFL,“ poznamenal mladík, jenž se do prvoligového týmu Tescomy probil až během letní přípravy.

A v úvodních třech kolech ani jednou nechyběl v základní sestavě Tescomy. V sobotu si dokonce odbyl premiéru na pražské Letné. „Byla to pro mě obrovská škola. Nastoupit v utkání s nejlepším ligovým celkem je k nezaplacení. Pocity se ani nedají vyjádřit, to si člověk musí zažít sám,“ uvedl Pazdera.