Poslední duel 7. ligového kola odstartovali sešívaní necelých půl hodiny poté, co Sparta doma jen remizovala 0:0 a počínali si o poznání lépe: Belaid dvěma brankami a Toleski jednou zařídili, že se v tabulce vrátili na druhou příčku, jen o bod právě za letenský tým.

Stačil k tomu mimořádně vyvedený první poločas, po obrátce už branka nepadla, přestože Zlín dohrával dvacet minut bez vyloučeného Pennera – domácí obránce dostal druhou žlutou kartu.

„Věřím, že těžký zápas zvládneme. Je důležité, aby šlapal tým. Teď dávám góly já, ale příště to může být někdo jiný,“ prohlásil před utkáním Tomáš Necid, autor letošních šesti ligových gólů.

A tak mu vůbec nevadilo, že Belaid ho včera v čele ligových kanonýrů dohnal, když se potřetí trefil dvakrát v jediném duelu.

Nejprve se tuniský reprezentant prosadil krásnou střelou do horního růžku z pětadvaceti metrů, ve 34. minutě ideálně doklepl do sítě Šventův centr z levé strany. Do konce prvního poločasu ještě stačil přihrát Toleskému a ten stanovil další povedenou střelou konečný stav zápasu.

Druhá půle se hrála spíš jen z nutnosti, Slavia v nabitém pro-gramu evidentně šetřila síly. Se Zlínem si hrála jako kočka s myší, balon mu půjčila jen sporadicky.

„Pohárové utkání proti rumunskému týmu Vaslui jsme myslím zvládli, jen jsme se nedokázali prosadit střelecky,“ prohlásil slávistický kouč Karel Jarolím po bezbrankové remíze v Edenu.

Výhra ve Zlíně jeho svěřencům před odvetou v Rumunsku, která je čeká za týden ve čtvrtek, jistě může dodat optimismus.

Ale, na druhou stranu, neměli by ji ani přeceňovat: Zlín nebyl příliš houževnatým protivníkem, se Slavií navíc prohrál už pošestnácté, jen jednou ji ve vzájemných zápasech dokázal porazit. V loňské sezoně na Strahově prohrál potupně 1:7.

A letos Zlín tápe, v tabulce je třetí od konce a stále hlasitěji se spekuluje o možném odvolání kouče Josefa Mazury.