„Nečekali jsme to,“ přiznal hrající kouč Zdeněk Julina, který dobře ví, že udržet první místo bude hodně těžké. „Proti předchozím zápasům budeme oslabeni,“ zmínil Julina.

Vše souvisí se startem zimní přípravy klubů ve velkém fotbale. Benago se bude muset po zbytek sezony obejít bez Petra Švacha, který zkouší štěstí v druholigové Tescomě Zlín, a také záložníka třetiligového TVD Slavičín Josefa Hnaníčka. Nejbližší dva turnaje navíc vynechá i Julina, který odjede na dovolenou.

Julina se Švachem jsou přitom nejlepšími střelci mužstva. Prvně jmenovaný dal devět branek, druhý osm. „Věděli jsme, že po Novém roku některé hráče ztratíme. I proto je výborné, že jsme první a prakticky jsme si zajistili play off,“ pochvaluje si Julina.

Do vyřazovací části postoupí osm nejlepších celků a Slavičín má k dobru luxusních 21 bodů. Uniknout by mu neměla ani první čtyřka, která bude mít ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí.

„Zůstat na čele bude obtížné. Rozhodně bychom ale chtěli skončit nejhůře čtvrtí,“ pronesl Julina, jehož bude během následujících dvou turnajů zastupovat jako hlavní trenér jeho asistent Zdeněk Zubíček.

Spolu se svým bratrem Josefem Zubíčkem, Pulkertem, Švachem, Hnaníčkem a brankářem Soukeníkem patřili k základním stavebním kamenům zatím úspěšného tažení Slavičína soutěží.

„Tým byl kompaktní a sehraný, což byla proti soupeřům velká výhoda,“ ví Julina. „Ve zbytku základní části se i kvůli absencím zaměříme na zkoušení různých sestav a herních variant. Mužstvu budou také více pomáhat prvoligoví futsalisté spřízněné Zruče nad Sázavou,“ doplnil kouč lídra celostatní ligy.

Úvodní turnaj v novém roce sehraje SK Benago tuto sobotu v krkonošské Jilemnici, kde se střetne s desátým Novým Borem a s domácím celkem, v tabulce devátým. Domácí turnaj pak hostí o dva týdny později ve zlínské hale Euronics.