Díky němu klub vyinkasuje nejméně 70 milionů korun, hráči se zase budou moct na hřišti porovnat s evropskou špičkou. „Je to něco neskutečného. Musíme pořádně potrénovat a poprat se s tím,“ žasl včera v poledne brankář Stanislav Dostál.

Ševci převzali po Manchesteru místo v základní skupině Evropské ligy, protože anglický gigant si triumfem ve finále prestižní soutěže o stupínek polepšil – v příští sezoně si zahraje Ligu mistrů. Je to jako vyhrát v loterii, šťastná souhra okolností přála Zlínu.

„Když Manchester dohrál, nemohl jsem tomu pořád uvěřit. Ještě dvakrát jsem se pak díval na teletext, že opravdu vyhrál. Teď už mi to pomalu dochází, co to pro nás znamená,“ usmíval se 25letý gólman.

DOSTÁL: PROTI ČECHOVI? BYLO BY TO PĚKNÉ

Je to příběh, jehož realita je opravdu bláznivá. Před dvěma roky se Zlín touto dobou chystal na vyvrcholení druhé ligy v Třinci. Teď, ještě kolo před koncem české nejvyšší soutěže, je jedním z deseti týmů, které už mají jistotu hlavní fáze Evropské ligy. To nemůžou říct ani v AC Milán, v Lyonu, v Marseille či na Spartě, kde budou mít v kalendáři napsané zápasy předkola.

„Je to paradox. Kdybychom byli v lize třetí nebo čtvrtí, jistotu základní skupiny vůbec nemáme. Díky poháru to vyšlo takhle parádně. Je to neskutečné,“ zopakoval šťastný Dostál.

V kabině se nyní můžou fotbalisté Fastavu královsky bavit: Hledáním soupeřů, kteří pro ně přicházejí v úvahu.

„Kluci to už zjišťovali, ale já jsem se ještě nedíval,“ dušoval se s úsměvem zlínský odchovanec. V debatě mu pochopitelně neunikla možnost Arsenalu, další kluby si vyslechl od redaktora Deníku: Italské Lazio Řím, španělský Villareal nebo německý Kolín nad Rýnem.

„Budu si muset koupit balík žvýkaček, aby mi nepadala brada. Zahrát si na hřištích takových týmů, to je sen každého hráče v Česku,“ líčil dobře naladěný Dostál.

Sám by se nejraději potkal s oblíbeným Realem Madrid, jenže na to si bude muset ještě počkat. Ale naskýtá se náhradní varianta: Co se takhle postavit naproti Petru Čechovi, který hájí branku Arsenalu?

„To jo, to by bylo pěkné,“ souhlasil zlínský „Panter“, který doufá, že si ve svátečních duelech zachytá jako v klíčových bitvách MOL Cupu.