Ve čtvrtek mužstvo čelilo úvodnímu duelu v Evropské lize a s Šeriffem Tiraspol remizovalo 0:0. Hned o čtyři dny později bojovalo na půdě lídra HET ligy Viktorie Plzeň.

„Říkal jsem si, že kvalitnější soupeř nás čeká v Plzni. Ale Tiraspol nebyl vůbec snadný. V utkání jsme posbírali cenné zkušenosti a získali dobrý bod,“ poznamenal Matejov.

Před pondělním ligovým zápasem nijak neupravoval svůj zaběhlý režim. Že by se pak na začátku zápasu cítil ztuhlý, to nepotvrdil, nicméně přiznal, že úvod týmu nevyšel. V 15. minutě ševci prohrávali 0:2.

„Nebyli jsme ve své kůži, hledali jsme se. Plzeň na nás nastoupila, její ofenzivní čtveřice byla aktivní a my jsme si nevěděli rady. Byli jsme pod tlakem,“ líčil 29letý bek.

Na druhou stranu z toho vybočila 10. minuta, kdy Matejov luxusním centrem našel Vukadinoviče. Jenže srbskému rychlíkovi nevyšlo zakončení.

„Škoda že z toho nebyl gól. Zápas by se vyvíjel jinak,“ mrzelo slovenského fotbalistu.

Zlínu se ale i za nepříznivého stavu podařilo zbrchat a nakonec sahal po remíze. Viktoriáni jen s vypětím všech sil udrželi výhru 2:1.

„O přestávce jsme si říkali, co musíme změnit, a druhý poločas byl z naší strany výborný. Bod by byl nakonec spravedlivý pro oba týmy,“ nabídl Matejov svůj pohled.

Venku se ševcům nadále nedaří, takže opět budou spoléhat na domácí prostředí, kde jsou stoprocentní. V sobotu je navíc čeká velká výzva, neboť přivítají obhájce titulu ze Slavie.

„Náročnost soupeře bych přirovnal k tomu, jaký byl v Plzni. Máme se na co těšit. Budeme se snažit navázat na výkon z druhého poločasu a věřím, že tentokrát šance proměníme. Tři body by byly pěkné,“ pousmál se dynamický obránce, který od nové sezony operuje na pravé straně hřiště.

„Ze začátku mi to trvalo, než jsem si na přechod zleva zvykl. Teď už se cítím čím dál lépe a doufám, že to tak bude pokračovat,“ uzavřel Matejov.