Hosté se museli ve středních Čechách obejít hned bez čtveřice hráčů základní sestavy. Levého obránce Pennera vyřadily svalové potíže, defenzivního záložníka Zúbka trápil kotník, ofenzivní středopolař Malár si otočil na tréninku rameno a útočník Kroupa laboruje s nataženým tříslem.

A aby nebylo zlínské smůly málo, v poločase musel odstoupit pravý záložník Kraus. Zda některý z nich nastoupí v příštím zápase doma s Českým Budějovicemi, není nyní jasné. Pravděpodobné ale je, že s podobným výkonem jako na Kladně by Tescoma neuspěla.

„Pořádně jsme si nepřihráli. Vázla nám komunikace, nikdo nedokázal zorganizovat hru,“ posteskl si Mazura. Ten musel kvůli vynuceným absencím postavit poprvé od začátku nezkušeného jednadvacetiletého obránce Malého a dvojici záložníků Kóňa, Šmahaj, která je v úvodu podzimu zcela z formy.

Mazura zamířil svou kritiku k útočníkovi Žůrkovi. „Ztrácí se nám,“ uved na adresu rychlonohého forvarda, který týden předtím jako střídající hráč zazářil proti Žižkovu. „Když nastoupí v průběhu utkání, líbí se mi daleko více,“ naznačil Mazura, že si populární Forrest Gump zřejmě řekl o post žolíka.

Hodně rozladěný byl i z inkasované branky po rohovém kopu. „Dostali jsme v této sezoně už dva góly ze standardní situace. Máme hodně vysokých hráčů, takže tomu nerozumím,“ kroutil hlavou kouč Tescomy, které zachránil bod dvanáct minut před koncem Martin Bača. „Potvrdil, že je na podobné úrovni jako Kroupa,“ dodal Josef Mazura.