PŘÍBRAM – TESCOMA ZLÍN

neděle 17.00

bilance: 10 zápasů, 3–3–4, skóre 10:9

loňské zápasy: Příbram hrála II. ligu

Poslední vzájemné utkání se zapsalo do ligových dějin skandálním výkonem rozhodčího Michala Patáka, který v závěru odpískal proti hostům vymyšlenou penaltu, z níž Marila srovnala na 1:1. Patákův výkon ohodnotil delegát svazu nízkou známkou pět a Zlín podal proti výkonu sudího oficiální protest.

„Sporné momenty obracel proti nám, v posledních patnácti dvaceti minutách jsme se pomalu nedostali za půlku,“ shrnul tehdejší námitky Tescomy její ředitel Ladislav Minář.

Teď už ale rok a půl staré střetnutí rozebírat nechtěl. „Ani jsem ho klukům nepřipomínal. Na obou stranách jsou z poloviny jiní hráči a atmosféra na stadionu Příbrami se od té doby zlepšila,“ nemá Minář obavy z opakování zářezu Starkovy armády.

Středočechům tehdy bod stejně nepomohl a sestup je neminul. Po roce se však vrátili mezi elitu. Zpět do první ligy je dovedl italský stratég Massimo Morales.

„Jeho rukopis je na mužstvu vidět. Příbram hraje takticky a disciplinovaně. Těžko se proti ní prosazuje,“ podotkl Minář.

Oba celky zatím získaly stejný počet osmi bodů. Jedenáctá Marila je před třináctým Zlínem díky o dva góly lepšímu skóre. Tescoma se odlepila ze dna tabulky v posledním zápase, v němž porazila doma Plzeň 2:0. Jako bonus poté v reprezentační přestávce postoupila do osmifinále Poháru ČMFS.

„Nálada v kabině se zlepšila. Kluci mají zase chuť do fotbalu,“ všiml si Minář. Za své premiérové prvoligové vítězství nad Západočechy slíbil Minář hráčům pečenou kačenu se zelím a knedlíkem. „Nevyšel nám ale termín. Kačena se tak posouvá až po zápase s Příbramí a je podmíněná minimálně remízou. Za bod dostanou hráči navíc pivo,“ usmál se výkonný ředitel klubu a dočasný zlínský trenér. Ten bude u Litavky postrádat pouze zraněného levého beka Pennera.

Předpokládaná sestava Zlína: Baránek – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Čelůstka (Malý) – Malár, Šmahaj, Zúbek, Konečník – Kroupa, Bača.