Dokonce v šatně zaujal stejné místo jako před odchodem do Slavie. Zvykat si tak musel pouze na jiné spoluhráče. „Kádr se hodně obměnil, ale s kluky jsem se za chvíli poznal. Kabina je čistá,“ líčí Deníku 27letý „Palič“.

Co vás napadá, když pomyslíte na proměnu Zlína?
Je to velká změna. Byli jsme tady jen místní kluci plus pár Chorvatů, pár Srbů. To jsou ale blízké národnosti. Teď je tady spousta kluků z Afriky, nicméně zapadli dobře, žádná nevraživost mezi námi není.

Je mužstvo silnější?
Asi ano. My jsme předtím nevyhráli žádný pohár, jen jsme postoupili do ligy. Doufám, že v sezoně dosáhneme na co nejlepší výsledky.

Jste považovaní za nejbližšího pronásledovatele Slavie, Sparty a Plzně. Vidíte to stejně?
Byl bych rád, kdybychom byli do šestého místa a nejlepší soupeře obírali o body. To trio je jinde a myslím si, že i Mladou Boleslav tam můžeme zařadit. Kádr je dlouho pohromadě, má sílu a trenér Uhrin hráče velmi dobře zná.

FC FASTAV Zlín
Převratné léto. Naplní Zlín očekávání?

V jiné pozici jste i vy, místo v sestavě si musíte vybojovat. Přijímáte to?
Určitě jo. Do Mladé Boleslavi jsem šel ze Slavie taky s tím, že si všechno budu muset vybojovat. Půlsezona se mi vydařila, dal jsem nějaké góly, měl jsem asistence. Na to samé jsem připravený tady. Konkurence je větší než obvykle a tuto výzvu přijímám. Poperu se a pak bude záležet na trenérovi, jak poskládá sestavu.

Vidíte potenciál ve spolupráci s Davidem Beaugulem, že by se mohla vyvést jako s Tomášem Poznarem?
Nechtěl bych to porovnávat. Pozny je úplně odlišný hráč a hráli jsme spolu od dorostu. Byl to zatím můj nejlepší parťák. Bogy má zase jiné přednosti.

Co další útočník Dame Diop, který obsadil vaše místo, když jste odešel do Slavie, líbí se vám?
Sledoval jsem jej celou dobu tak jako Zlín. Ze začátku se rozkoukával, vím, že měl i tréninkové manko. Postupně šlo však vidět, že je to velice kvalitní hráč. Pokud bude zdravý, může týmu ještě hodně pomoct.

Vpravo u míče Petr Jiráček. Ilustrační foto.
Musíme se odrazit od poctivé práce, nabádá záložník Jiráček

Číslo sedm zůstalo v jeho rukou, nečertíte se na něj naoko?
Vůbec ne, ani jsem do něj nijak nešťouchal. Nechal jsem mu jej, ať je v klidu a střílí góly. (úsměv) Já budu mít dvě sedmičky na dresu. (úsměv) Sedmička mi vždycky přinesla štěstí.

Co byste chtěl dokázat v sezoně po osobní stránce?
Hlavně chci být zdravý. A určitě jsem do Zlína přišel s tím, abych prokázal, že umím góly dávat i je chystat. Budu plnit pokyny trenéra a snažit se Zlín dostat na vytoužená místa.

Doléčil jste potíže s kotníkem?
Jojo. Ze začátku jsem spustil trochu paniku, protože doktor se zabýval spoustou rezonancí, z toho dvě byly kotníku, a volal mi, že jeden případ bude odkázaný na operaci. Nebyl si jistý který, ale já jsem se hned lekl a měl jsem na krajíčku. Naštěstí jsem byl ten s nataženými vazy. Pak se o mě staral Michal Molek, který odvedl výbornou práci. Ve středu už jsem makal naplno, je fajn a moc se těším, jak vletím do toho kolotoče. (úsměv)

Zleva: Stanislav Levý, Bohumil Pánik. Ilustrační foto.
Posílený Zlín, soudržné Slovácko. Vyniknou?