Borusík odehrál dva zápasy za víkend a skolil lídra

Uherské Hradiště – Dvěma přesnými zásahy skolil záložník Slovácka C Tomáš Borusík dosud neporaženého lídra I. A třídy skupiny B Boršice (2:1). Přitom už měl za sebou zápas béčka MSFL proti Kroměříži (4:0).

4.5.2011

Tomáš Borusík (č. 11) ze Slovácka. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

„Duel za céčko jsem odehrál pro zlepšení herní a fyzické kondice. Únavu jsem necítil. Ve svých letech bych měl zvládat i tři zápasy za víkend,“ usmívá se 21letý Borusík.

„Pocit mám dobrý, protože jsem se konečně gólově prosadil. Ve střelecké formě se necítím, spíš si připadám jako sváteční střelec,“ přiznal Borusík. „Většinou totiž hraji krajní levou zálohu, takže se snažím spíše góly připravovat než je dávat,“ vysvětluje svou fotbalovou strategii.

Ve 27. minutě předvedl první krásný fotbalový moment, kdy přehodil boršického brankáře Remeše. „Hodně mi pomohl vítr. Ale zkouším to i na tréninku, tak někdy to tam spadnout už muselo,“ pousmál se Borusík. Jeho druhá chvíle přišla po necelé hodině hry, kdy hostující brankář vykročil s balonem mimo pokutové území. Nařízený přímý kop usměrnil Borusík k tyči do sítě. „Stačilo pouze trefit bránu,“ tvrdí.

Žádné pochutiny ale do kabiny nechystá. „O žádné odměně zmínka nepadla,“ dušuje se fotbalista rezervy prvoligového Slovácka, do jehož kabiny by se jednou rád podíval. „Podobné ambice určitě jsou. Zaleží pouze na mé formě. Když se bude zlepšovat, mohu přemýšlet o vyšších soutěžích,“ uvědomuje si Tomáš Borusík.

Autor: Daniel Ostrčilík

4.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Zleva: z volebních štábů ANO 2011 a SPD.
43

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhé SPD a třetí KDU-ČSL

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.