Brankář Bodlák vychytal dvě penalty Juřinky

Region – Fotbalisté Kvasic vyprovodili ve víkendovém zápase I. A třídy Prakšice desetigólovým výpraskem. Výtečný výkon předvedl brankář Vlachovic Milan Bodlák, který dvěma chycenými penaltami zachránil svůj tým od porážky s Juřinkou a navíc „vyčaroval“ tři body.

16.8.2011

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

BRUMOV B – LUKOV 3:0 (0:0)

Již v 6. minutě nabídla juniorka Brumova hostům vyloženou brankovou příležitost, kterou ale nevyužili. Zbytek poločasu se odehrával v režii domácích, přesto si žádnou šanci nevytvořili. Až na začátku druhého poločasu Brumov otevřel Juřicou skóre. Jenže po vstřelení branky přestali domácí hrát a hosté zahrozili několika nebezpečnými brejky. Jednou dokonce brumovská obrana vykopávala míč z brankové čáry. Zbytku zápasu však vládli domácí a po hodině hry zvýšil Ritter. I přes nespočet šancí Brumova ještě zvýšil v 84. minutě Staník – 3:0. Lukov si odvezl krutou porážku, ale Brumovští vyhráli zaslouženě.

Branky: Ritter, Staník, Juřica. Rozhodčí: Filgas – Mikoška, Skalický. Brumov B: Vypušťák – Kolínek, Trnavský, Staník, Krahula, Beňo Př., Vaněk, Dekleva A., Filo, Novák, Ritter. Střídali: Miklas, Vobořil, Juřica. Lukov: Jokl – Vitovský, Teplý, Sedláček, Drábek, Teplý T., Brázda, Kovář, Šimčík, Šumšal, Malota. Střídal: Konečný.

VIDČE – SLAVIČÍN B 2:0 (1:0)

Fotbalisté Vidče prožívají velmi úspěšný vstup do nové sezony a po třech bodech z Valašských Klobouk zdolali doma nebezpečnou rezervu Slavičína. Zápas sice nenabídl mnoho brankových příležitostí, ale měl svou kvalitu a tempo. Vidče nakonec bralo tři body za větší důraz v koncovce. Ve 28. minutě se pěkně uvolnil ve vzdálenosti pokutového kopu od branky Michal Kramoliš a zkušeně obstřelil dva bránící hráče a brankáře směrem na zadní tyč – 1:0. Vidče si druhý poločas náskok hlídalo a pojistku přidal v 83. minutě z pokutového kopu Nerad. A zase u toho byl domácí střelec Kramoliš, který udělal kličku hostujícímu brankáři a byl nedovoleně zastaven. Nerad neměl s poskytnutou výhodou problémy a uzavřel konečné skóre zápasu – 2:0.

Branky: 28. Michal Kramoliš, 83. Nerad. Rozhodčí: Schmid – Havránek, Mikoška. Slavičín B: Talčík – Fojtík, Lukáš, Švach, Šebák, Ocelík, Neuman, Pekárek, Macek, Kulíšek, Both. Střídali: Floreš, Šala, Frolo. Trenér: M. Dorúšek.

D. BEČVA – VAL. KLOBOUKY 3:1 (2:0)

Domácí plně odčinili debakl z úvodního kola z Hutiska. V brance měli tentokrát naprosto jistého Aleše Jurajdu a hlavně v prvním poločase nasadili skoro pekelné tempo zápasu. Mladý celek z Klobouk vedený zkušeným Nikolenem nestačil. Hosté se omezili na vysoké nákopy, které domácí brankář lehce sbíral. Již ve 2. minutě minul z jedenácti metrů odkrytou branku Vašek. Dolní Bečva pokračovala v tlaku a ve 14. minutě se dočkala. Centr Vaška prodloužil Jaroslav Šena na Petra Vojkůvku – 1:0. V 16. minutě unikl Petr Vojkůvka a Vašek zvyšoval na 2:0. A do poločasu mohlo být definitivně rozhodnuto. Další velké možnosti nedali Petr Vojkůvka a dvakrát Jaroslav Šena. Zvlášť jeho pokus o nůžky měl fotbalovou krásu. Ve druhém poločase logicky domácí sundali nohu z plynu a hráli na udržení výsledku. Zajímavé věci se děly v závěru zápasu. Nejprve v 85. minutě si vypracoval střídající Kozák samostatný únik, ale trestuhodně ho neproměnil. V 87. minutě posadil rohový kop Vladislav Šena na hlavu svého bratra Jaroslava – 3:0. O čisté konto připravila dobře chytajícího Jurajdu jeho obrana, která ustoupila unikajícímu Nikolenovi, který zkušeně v 89. minutě zakončil na konečných 3:1.

Branky: 14. Petr Vojkůvka, 16. Vašek, 87. Jar. Šena – 89. Nikolen. Rozhodčí: Holub – Bělunek, Zubek.

JUŘINKA – VLACHOVICE 1:2 (1:1)

Juřinka zcela jasně ovládla první poločas a navíc neproměnila dva pokutové kopy. Již ve 12. minutě Štěpán neproměnil penaltu, přesto měli domácí místy drtivou převahu. Ve 14. minutě se po centru Kociána prosadil Strnad – 1:0. Hostům stačila po půlhodině hry nepozornost Ivo Petrnka a Míča střelou z dálky vyrovnal – 1:1. První poločas uzavřely dvě šance Kociána. Po přestávce se obraz hry rapidně změnil. Hosté měli v prvních deseti minutách tři jasné šance. Neuspěli a naopak v 60. minutě po tečované střele od břevna selhal Škařupa. V 75. minutě již Vlachovicím vyšel brejk a opět se trefil Míča – 1:2. Juřinka přesto nemusela prohrát. V 77. minutě šel opět kopat penaltu faulovaný Strnad a dopadl jako kolega Štěpán. I druhou penaltou domácí pohrdli. Urazili definitivně paní Štěstěnu.

Branky: 14. Strnad – 30. a 75. Míča. Rozhodčí: Zubek – Holub Bělunek. Vlachovice: Bodlák – Hlavica, Hodulík, Kolouch, Kovařík – Horáček J., Šuráň, Milch, Horáček D. – Miča, Vavrys. Střídání: Šimoník, Kupčík, Plšek.

SK VIZOVICE – HUTISKO 2:3 (1:1)

Utkání začalo za mírné převahy hostujícího týmu, kterou vyjádřil úvodní trefou Vašek. Postupně se hra vyrovnala a ve 34. minutě i skóre, když byl na konci kombinační akce Kudrnáč. Po přestávce se hosté dostali znovu do vedení, po hrubé chybě domácích. Vizovicím se ovšem znovu podařilo vyrovnat, ale Hutisko o čtyři minuty později odpověděly třetí brankou, která i přes velkou snahu domácích byla nakonec vítězná.

Branky: 34. Kudrnáč, 65. vlastní – 11. Vašek, 52. vlastní, 69. Macíček. Rozhodčí: Mikulášek – Janča, Toman. SK Vizovice: Pavelka – Drga, Sovják, Dvořák, Kolařík (63. Haboň), Novák, Kudrnáč, Valenta, Velev, Polách, Jurečka. Na střídání: Hlava, Světlík T., Špaček. Trenér: Cahyna.

PODKOPNÁ LHOTA – ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ 2:3 (1:0)

V prvním poločase byla Podkopná Lhota lepší a vytvořila si několik gólových šancí. Do vedení šla po přesné hlavičce Minaříka. Další velkou šanci však Ročák neproměnil. Brankář Štítné v závěru poločasu vynikajícím zákrokem vychytal Červenku. Největší šanci Štítné v prvním poločase spálil Šuráň, když postupoval sám na domácího brankáře. Ve druhé půli zvýšili domácí opět výborně hrajícím Minaříkem – 2:0. V rozmezí 70. a 80. minuty si domácí vybrali velmi slabou chvilku a třikrát inkasovali a Štítná se mohla radovat z cenného skalpu.

Branky: Minařík 2 – Liška, Soja, vlastní. Rozhodčí: Kýr – Skalický, Dokoupil, 100 diváků. Podkopná Lhota: Malaník – Čunek, Videman, Staněk, Hrdlička, Holeňák, Bořuta, Minařík, Mahďák Ročák, Červenka. Střídali: Srovnal, Psota, Valčík, Nevrlka. Štítná nad Vláří: Vaculík – Sloboda, Šenkeřík, Liška, Machuča, Vaculík T., Šuráň, Kořenek, Hnániček, Chovančík, Krajíček. Střídali: Soja, Polách.

DALŠÍ VÝSLEDEK: Zubří – Hovězí 3:1 Jurajda 2, Raždík – Šrámek.

ŽALKOVICE – J. OTROKOVICE 2:1 (2:1)

Jiskra Otrokovice vstoupila do utkání s větší iniciativou a vypracovala si v 9. minutě první šanci, kterou ale neproměnila. Naopak se domácí po pěkné kombinační akci ujali vedení Sedlářem. Ve 22. minutě zvýšily Žalkovice po rohu, když nejvýš vyskočil stoper Jankola – 2:0. Hosté snížili po půlhodině hry z penalty za faul na útočníka hostů. Po změně stran se hosté snažili zvrátit stav ve svůj prospěch, ale domácí obrana pracovala bezchybně. Žalkovičtí podnikali nebezpečné protiútoky a v 75. minutě Samsonek z vyložené šance trefil tyč a totéž zopakoval v 89. Petřík. Utkání mělo velmi dobrou fotbalovou úroveň.

Branky: Sedlář, Jankola – Ištvánek. Rozhodčí: Dujíček – Malota, Kozubík, 150 diváků. Žalkovice: Bělík – Venský, Jankola, Janečka, Gála, Netopil, Talach, Horák L., Horák F. (89. Svozil, 91. Vrubl), Sedlář, Samsonek (85. Petřík). Trenér: Ditrich. Vedoucí mužstva: Bajgar. J. Otrokovice: Stýblo, Horsák, Martinec, Šnajdr, Spurný, Ištvánek, Vitásek, Šmedek, Janeba (62. Stoklásek), Němec T., Němec R. Trenér: Sokolář. Vedoucí mužstva: Bršlica.

MLADCOVÁ – OSTR. NOVÁ VES 2:1 (0:1)

V první půli byl zápas víceméně vyrovnaný, domácí si vypracovali více šancí, ale dokázali pouze Krahulou trefit tyč. Hosté byli nebezpeční při rychlých brejcích, ale ve dvou šancích je vychytal domácí brankář. Branku do vlastní sítě si těsně před koncem poločasu dali domácí sami. Ve druhé půli zatlačila Mladcová hostující celek do defenzivy, ale dlouho se nemohla brankově prosadit. Pindryč dokonce v 58. minutě neproměnil pokutový kop. Domácí pak zahazovali jednu šanci za druhou. Až necelou čtvrthodinu před koncem se krásným volejem po rohovém kopu prosadil Julina a tentýž hráč chvíli před koncem s pomocí tyče zajistil domácímu týmu tři body.

Branky: 77. a 89. Julina – 43. vlastní. Rozhodčí: Jar. Novák – Polaštík, B. Konečný. Mladcová: M. Černý – Murka, Toman, L. Struška, Korch – J. Struška (70. Hradil), Slováček (46. Koiš), Julina, Krahula – Chludil (27. Vaněk), Pindryč. Ostr. N. Ves: Boček – Kadaš, Morava, Bouchal (37. Chrástek), Zálešák, Šálek, Zálešák st. (83. Voráč), Pištěk, Máčala, Pokorný, Straka.

ÚJEZDEC – KNĚŽPOLE 1:1 (0:1)

Ve vyrovnaném prvním poločase se hrálo mezi šestnáctkami. Oba týmy se dopouštěly spousty nepřesností a podnikaly řadu soubojů ve středu pole. Újezdec zahrozil nejvíce Novosadem, kdy jeho první střela skončila na tyči a druhou vytěsnil hostující gólman na roh. Kněžpoli se v závěru povedla křídelní akce, kdy se ve vápně prosadil Bělaška – 0:1. Do druhé půle se snažili domácí vstoupit v lepším světle. Časem dostali Kněžpole pod mírný tlak, ale žádné šance nepřicházely. Hosté čekali na brejkové příležitosti, ale všechny pokusy domácí obrana zvládla. Vyrovnání přišlo v 75. minutě po dlouhém autu Pilky, po němž se trefil hlavou Novosad – 1:1. V závěru utkání byli aktivnější domácí, ale gólově se jim už nepodařilo prosadit.

Branky: 75. Novosad – 36. Bělaška. Rozhodčí: Filipenský – Vacula Schnürmacher. Újezdec: Mikulec P. – Šmíd ml., Novosad, Mařica, Kobzinek – Těthal (Roder), Uher (Mikulec D.), Slinták, Vystrčil – Pilka, Šmíd st. (Coufalík). Na střídání: Zábranský. Kněžpole: Křivánek – Chlachula, Klavaňa, Bělaška, Fišer, Bihari, Hlahůlek, Haša, Lipčík, Cinger, Zlatý, Šuster, Vyorálek, Remeš, Slavík.

KVASICE – PRAKŠICE 10:1 (4:0)

O pouťové neděli v Kvasicích hosté nastoupili pouze v deseti hráčích a dokázali držet čisté konto do 20. minuty. Pak domácí rozjeli brankostroj, na který dokázali hosté odpovědět až v 88. minutě čestným gólem Ondry. Čtyřmi trefami se blýskl kvasický Raiskup.

Branky: Raiskup M. 4, Večerka 2, Lepša 2, Koplík, Vymazal – Ondra. Rozhodčí: Havránek – Schmid, Veselský, 400 diváků. Kvasice: Vymazal – Večerka, Krajčiřík, Prešnajder, Močička, Lepša, Musil, Foltýn, Raiskup Marian, Potočný, Koplík. Na střídání: Raiskup Matěj, Droběna, Otýpka, Ambruz, Hora, Belza. Prakšice: Čech – Matulík, Zálešák, Babušík, Němeček, Jurák, Ondra, Drábek. Střídali: Chaloupka, Kadlček.

OŘECHOV – NEDACHLEBICE 1:2 (0:2)

Nedachlebice byly v prvním poločase lepší a lacinými brankami si vytvořili dvoubrankové vedení trefami Zoubka. Ořechov se sice zvedl, ale stačil pouze v 70. minutě snížit z penalty, která byla podle hostů vymyšlená. Zkušenější hosté si již vedení pohlídali.

Branky: Trlida z pen. – Zoubek 2. Rozhodčí: Malota – Bernatík, Janča.

CHROPYNĚ – BŘEZOLUPY 4:1 (0:0)

V prvním poločase nepředvedla Chropyně nic světoborného a hosté byli fotbalovější a zaslouženě lepší. Ovšem gólově se neprosadili, na což později doplatili. Po přestávce však Chropyně zpřesnila hru a již ve 47. minutě se poprvé prosadila. Do hodiny hry domácí přidali další dvě branky. Hostující Zelík sice snížil, ale domácí do závěrečného hvizdu přidali čtvrtý gól.

Branky: Vaňhara, Grmela, Látal, Šimek – Zelík. Rozhodčí: Ondo – Slavík, Vlašic. Chropyně: Jarka – Sanislo, Látal, Hošek, Grmela – Šimek, Panáček, Fousek, Vaňhara, Vymětal – Navrátil. Střídali: Kolařík, Hrabal, Stratil.

1. FC SLOVÁCKO C – PŘÍLUKY 1:0 (0:0)

Domácí od úvodních minut diktovali tempo hry a už v 7. minutě se po průniku L. Pašky ocitl ve vyložené šanci Bančák, úspěšný ale nebyl. Slovácko stále pokračovalo v aktivní hře, nicméně ani další dvě brankové příležitosti se neujaly. Hosté kousali jen ke konci prvního poločasu a ve druhé půli byla převaha domácích ještě markantnější, avšak branka Příluk zůstávala zakletá. Odčaroval ji až pět minut před koncem Bučák z pokutového kopu nařízeného za ruku jednoho z hostujících hráčů. Záloha Slovácka dokráčela za druhým domácím tříbodovým ziskem.

Branka: 85. Bučák z pen. Rozhodčí: Mikoška – Poláček, Zpěvák, 100 diváků. 1. FC Slovácko C: Chvojka – Hladiš, Skovajsík, Foltýn, Vašek, O. Paška, Machač, Šišák, T. Blažek, Bančák, L. Paška. Střídali: Bučák, R. Blažek, Zemánek. Trenér: L. Pochylý. Příluky: Červenka – Kolínek, Machalíček, Strachoň, Polanský, Zedníček, Frolek, Machač, Dederle, Nesvadba, Vlček. Střídali: Zedníček, Mezírka. Trenér: M. Záhora.

1. 1 .FC Slovácko C 2 2 0 0 4:1 6
2. Nedachlebice 2 2 0 0 4:2 6
3. Kněžpole 2 1 1 0 3:1 4
4. Mladcová 2 1 1 0 3:2 4
5. Kvasice 2 1 0 1 11:3 3
6. Příluky 2 1 0 1 4:2 3
7. J. Otrokovice 2 1 0 1 4:3 3
8. Chropyně 2 1 0 1 5:5 3