„Jsem rád, že klub projevil zájem a dohodli jsme se na dalším pokračování. Pro mě osobně je to dobrý krok, protože zůstávám i nadále v prostředí, které dobře znám,“ uvedl na klubovém webu těsně po podpisu smlouvy šestadvacetiletý gólman.

I když ševci mají za sebou nejúspěšnější sezonu v dějinách klubu, Dostál chce na Letné vylepšit historicky nejlepší umístění v lize a znovu si zahrát Evropskou ligu. „To by bylo úžasné,“ říká.

Žádné přehnané osobní cíle si ale před sebe neklade. „Chci zůstat zdravý a pomáhat co to půjde. Za ty roky, co zde působím, beru klub jako svou druhou rodinu. Jsem rád, že mohu být i nadále jeho součástí,“ vyznává se.

Momentálně sice ševci neprožívají příjemné období, po dvou čtyřgólových debaklech se začínají strachovat o příslušnost k české elitě, přesto zlínský brankář zůstává pozitivní. „Musíme se zase odrazit a já věřím, že to přijde co nejdříve. Jsem přesvědčený, že trenér udělá všechno proto, aby z každého z nás dostal to nejlepší. Především to však musíme chtít i my sami,“ říká Dostál.

Nejen oblíbenec zlínských fanoušků věří, že mužstvo pozvedne nový trenér Petržela, který minulý týden nad účastníkem základní skupiny Evropské ligy převzal taktovku. „Osobně si myslím, že nám změna může jen prospět. Trenér Petržela má osobitý přístupu jak k hráčům, tak k samotnému tréninku. S adaptací vůči nám či naopak nebude problém,“ je přesvědčená jednička Fastavu.

Stanislav Dostál je odchovanec Zlína, který se do prvního mužstva dostal v roce 2008. Premiéru si odbyl jako sedmnáctiletý dorostenec v zápase proti Olomouci a stal se historicky nejmladším brankářem nejvyšší české soutěže. O dva týdny totiž překonal i rekord Petra Čecha.

Se Zlínem postoupil v sezoně 2014/2015 do první ligy a v minulém ročníku slavil triumf v MOL Cupu. Na Andrově stadionu v Olomouci čistým kontem přispěl k vítězství Fastavu 1:0 nad druholigovou Opavou. V červnu loňského roku slavil další trofej. Fotbalisté Zlína v Uherském Hradišti po vyhrané penaltové loterii nad Slovanem Bratislava ovládli premiérový Česko-slovenský superpohár. Na podzim si zachytal Evropskou ligu.