Zásadní měrou tak přispěl k bezbrankové remíze a následnému postupu účastníka MSFL přes favorizovaný Baník Ostrava. „Dostal jsem šanci a doufám, že jsem ji chytil za pačesy a dochytám sezonu,“ vykládal 22letý Mendl.

V minulé sezoně jste ve Frýdku-Místku zneškodnil dva pokutové kopy. Zdá se, že jste na ně specialista. Věřil jste si na střelce Baníku?

Poté, co jsem chytil v 90. minutě přímý kop, tak jsem si na penalty věřil. V zápasech pokutové kopy chytám, ale od žáčků si nepamatuji, že bych vyhrál nějaký penaltový rozstřel. Pro mě je to premiéra.

Počítal jste, že byste mohli utkání dovést k penaltám?

Nad tím jsem před zápasem nepřemýšlel. Chtěli jsme hlavně zabojovat a povedl se nám udělat pro Slavičín historický úspěch. Teď se pokusíme přejít přes Břeclav.

A zkoušeli jste alespoň před zápasem pokutové kopy?

Na posledním tréninku. Ale musím říct, že moc úspěšný jsem při nich nebyl. Chytil jsem tak jednu z desíti. Kluci je proměňovali skvěle.

Ostrava je v krizi. Tušili jste, že ji můžete vyřadit?

Sice se nám také nedaří, ale věřili jsme, že bychom mohli Baník potrápit. Hlavně jsme ale chtěli potěšit naše fanoušky, kteří přišli v hojném počtu. Odehráli jsme dobrý zápas a až na penaltu a přímý kop v závěru jsme Ostravu do ničeho nepustili.

Před šesti lety porazil Slavičín v poháru prvoligové Brno. Mluvilo se o tom v kabině před utkáním?

Dva hráči si to pamatují, ale vůbec ten zápas nepřipomínali. Já jsem ho ani neviděl.

Jaká bude oslava? Nevezmete si v zaměstnání na středu volno?

Budu volat do práce a uvidíme, jestli mi ho šéf dá. Určitě to dneska ale oslavíme. Máme nachystaný v kabině burčák.