„Všichni jsme doufali, že to vyjde, ale že to bude tak těžké, jsme nečekali. Díky vedení klubu, sponzorům a lidem kolem fotbalu jsme ale měli vytvořené výborné zázemí,“ uvedl Daniel Fiodor, trenér Slopného. Vítěz skupiny C přitom rozhodl o svém prvenství už čtyři kola před koncem a jeho výsledný náskok na druhou Nedašovu Lhotu narostl ze šesti bodů po podzimu na devět. „Měli jsme štěstí v tom, že se nám vyhýbala zranění a dokázali jsme otáčet výsledky a vyhrávat o gól,“ zmínil Fiodor, který už nebude pokračovat ve funkci vůdce lavičky. „Tým potřebuje změnu, jsem navíc pracovně více zaneprázdněný a tréninky už vedl Tomáš Kozubík, za což bych mu chtěl poděkovat,“ zmínil loučící se kouč.

Největším suverénem všech tří skupin IV. třídy byl v béčku Bratřejov, který přezimoval s odstupem osmi bodů a postupně ho navýšil až na 14. Bratřejov prohrál pouze jednou v posledním kole doma s Jasennou. „Jakmile jsme získali jistotu, tak jsme hodně obměnili mužstvo a příležitost dostali i starší hráči,“ pověděl hrající sekretář klubu Richard Zicha. Bratřejov nechce hrát druhé housle ani o soutěž výše. „Kádr je dostatečně silný, abychom mohli pomýšlet nejméně na prostředek tabulky,“ míní Zicha.

Král skupiny A z Halenkovic se dlouho přetahoval o vedení s béčkem Spytihněvi. Rozhodnutí padlo až ve vzájemném zápase na začátku června, kdy Halenkovice zvítězily na hřišti soupeře 1:0 a odskočily Slovácké Spartě na pět bodů. „V tomto zápase nás podržel brankář Jiří Janík, který se vrátil do týmu po dvouleté pauze,“ chválil jednatel oddílu Jindřich Kašpar. Halenkovičtí si postupu hodně cení. „Málokdy jsme nastoupili kompletní, protože jsme měli hodně zraněných,“ podotkl Kašpar. I proto chce klub posílit. „Trojka je mnohem těžší soutěž, takže bychom byli spokojeni s klidným středem tabulky,“ přeje si halenkovický funkcionář.