V 9. jarním kole se nevídané věci děly v Březůvkách, kde domácí rozstříleli Žalkovice. V tomto duelu Zlata Kadlecová stihla dokonce zaznamenat hattrick za pouhé čtyři minuty. Z tříbodového zisku se radují v Uherském Brodě a Babicích. Krajský přebor definitivně uzavře páteční dohrávka, kdy od 17.30 hodin Babice hostí Nezdenice.

BŘEZNICE – NEZDENICE 13:0 (6:0)

,,Utkání, které definitivně potvrdilo naše prvenství v krajském přeboru jsme si užívaly a od začátku do konce jsme Nezdenice nešetřily. Ovšem v šestatřicáté minutě jsme vedly pouze 2:0. Potom už se náš brankostroj nezastavil. Padesátku přítomných diváků jsme bavily pohlednými akcemi a hlavně spoustou gólú v síti Slováckého celku," pochvalovala si povedenou derniéru v letošním ročníku soutěže stopérka Březnice Žaneta Vaculíková. V duelu vynikly zejména autorka čtyř branek třicátnice Michaela Vilhanová a mladá krev v dresu domácích Andrea Adamíková.

,,Míša byla většinou ve správný čas na správném místě a Andrea svůj další povedený výkon korunovala v devadesáté minutě třináctým našim gólem," informovala Vaculíková, jejíž tým triumf ihned po zápase náležitě oslavil. ,,V březnickém sportovním areálu se pily alkoholické i nealkoholické nápoje a nechybělo ani občerstvení při bohatém rautu," prozradila stopérka úspěšného družstva.

,,Střetnutí jsme odehráli pouze s deseti hráčkami. Chyběla nám i brankářská jednička Kristýna Manová. Navíc ze zápasu brzy odstoupila ještě Lukášová a Synčákovou sužoval natažený sval," rezignované mávl po závěrečném hvizdu rozhodčího Dvořáka nezdenické vůdce lavičky Ivan Pavlis.

Branky: Vilhanová 4, Gregorová 2, Huťková 2, Lidincová, Bejtkovská, Bukovjanová, Vavrušová, Adamíková.
Březnice: Plamperová – Bukovjanová, Vaculíková, Kubíčková, Adamíková, Vilhanová, Vavrušová, Bejtkovská, Marková, Šišková, Gregorová. Střídaly: Lidincová, Kryšpínová, Jurůtková, Huťková, Gilová.
Nezdenice: Drgová – Gomelská, Hrubošová, Vrábelová, Lukášová, Synčáková, Jeglová, Kamila Zálešáková, Lucie Janíčková, Sechovcová.

DFK HOLEŠOV – BRUMOV 2:0 (0:0)

,,Bylo to překvapivé, ale zasloužené vítězství," potěšil skalp favorita vedoucí kolektivu DFK Holešov Svatavu Ságnerovou. ,,Valašky nás pravděpodobně podcenily. Brumov byl první polovinu střetnutí fotbalovější. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsme ovšem udělaly korektury v sestavě a díky nim jsme silného protivníka pokořily. K tříbodovému zisku nám pomohly také chytré góly. Ten první zařídila ranou z pětadvaceti metrů Lipková, o druhý se postarala po křídelním úniku a následném centru do hostující šestnáctky Božkové dorážkou Fojtová," popsala rozhodující momenty zápasu Ságnerová.

,,O naší porážce rozhodly dvě velké chyby. Při první brance španě rozehrála balón náhradní gólmanka Krahulcová. Na druhém gólu má největší podíl Bednářová. Utkání by ovšem slušela remíza, protože jsme v něm víc ovládali míč. Málo jsme však stříleli. Naopak Holešov byl tentokrát produktivnějším celkem," byl po duelu hodně zklamaný první muž brumovské lavičky Robin Sochora.

Branky: Lipková, Fojtová.
DFK Holešov: Lipková (Kasalová) – Víznerová, Zita Pospíšilová, Pospíšilíková, Kozlanská, Jiroušková, Řiháková, Fojtová, Božková, Zderčíková, Zichalová. Střídala: Stolářová.
Brumov: Krahulcová – Frajtová, Kozubíková, Bednářová, Jelínková, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Šandorová, Krahulová, Matoušů. Střídaly: Pavla Manová, Poláchová, Jana Trochtová.

UHERSKÝ BROD – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 3:0 (1:0)

,,I bez opor Florešové, Mičové, Kláry Pospíšilové a kanonýrky Soni Zálešákové jsme měli vývoj střetnutí pod kontrolou. Valašky jsme překonávali technicky a ve druhém poločase jsme soupeřky už téměř nepouštěli na naši polovinu hřiště. Po kolektivním výkonu jsme tak partii s oslabeným protivníkem zaslouženě vyhráli," tvrdí uherskobrodský kouč Lumír Petrka.

,,Přestože jsme souboj na půdě čtvrtého celku tabulky odehráli pouze z povinnosti, celý tým se snažil o co nejpřijatelnější výsledek. Družstvo plnilo taktické pokyny, ovšem na rychlý přechod do útoku a na křídelní hru domácích jsme zbraň nenašli," uznal lodivod Valašských Klobouk Jaroslav Maňas.
Branky: Eliášová, Šmilauerová, Urichová.

Uherský Brod: Marcela Kočendová – Chovancová, Andrlíková, Lenka Kučerová, Urichová, Michaela Kučerová, Hájková, Vidová, Lenka Oharková, Šmilauerová, Eliášová. Střídala: Petrková.
Valašské Klobouky: Pavla Jeřábková – Tománková, Kalíková, Pjajková, Valčíková, Machů, Klára Trochtová, Andrea Jeřábková, Macháčová, Mačková.

LUŽKOVICE – BABICE 1:2 (1:0)

,,Ve vyrovnané partii se šance střídaly na obou stranách. Od nás byla v ofenzívě nejpilnější Vyvlečková. Eva v prvním dějství nejprve neproměnila dva samostatné úniky, aby nás sedm minut před přestávkou přece jenom poslala do vedení. Po změně stran ale Babice otočily duel ve svůj prospěch. Zápas však nevyhrál lepší, ale šťastnější kolektiv," posteskl si první muž domácí lavičky Karel Dolina.

,,Až zvýšený hlas kapitánky Dudové přinutil spoluhráčky k lepšímu hernímu projevu. Irena navíc na rozhraní sedmdesáté minuty vstřelila oba naše góly. Střetnutí jsme vyhráli zaslouženě, neboť se nám v něm dařily dlouhé přihrávky a následné brejkové akce. Také jsme nastřelili dvakrát břevno a jednou tyčku," prohlásil po utkání vedoucí týmu z Babic Aleš Havlíček.

Branky: Vyvlečková – Dudová 2.
Lužkovice: Matlachová – Bednaříková, Franková, Křivánková, Jana Molová, Buchtová, Hrubá, Žalková, Strachoňová, Vyvlečková, Navrátilová. Střídaly: Halová, Zichová, Mikuláštiková, Böhmová.
Babice: Hladíková – Kristýna Kotlabová, Králíková, Habáňová, Tichá, Pavlína Matušová, Karolína Matušová, Tereza Kotlabová, Fusková, Dudová, Malíková.

BŘEZŮVKY – ŽALKOVICE 9:0 (6:0)

,,Utkání bylo festivalem našich gólů v žalkovické síti. V přímém souboji o osmé místo v tabulce Hanačky ani jednou nevystřelily na naši branku. Hosty jsme od začátku zápasu překonávaly přízemní kombinací. Žalkovicím navíc ve druhé polovině střetnutí došly síly a proto na dobrý výsledek v závěru zcela rezignovaly," konstatovala po historické výhře Březůvek v krajském přeboru obránkyně vítězného celku Ludmila Müllerová. Jednu z domácích opor také udivila koncovka Zlaty Kadlecové a Marcely Černoškové. ,,Obě v duelu zaznamenaly hattrick. Zlata vstřelila tři branky dokonce během čtyř minut," upozornila ještě Müllerová.

,,V zápase nám chybělo šest hráček základní sestavy. A když ještě v devatenácté minutě pro zranění kotníku z utkání odstoupila kapitánka Monika Netopilová, bylo zřejmé, že v Březůvkách nemáme naději na dobrý výsledek. Zatímco domácí si fotbal užívali, my jsme se mohli spolehnout pouze na bojovnost," nedělal si z porážky těžkou hlavu hostující trenér Radim Borovička.

Branky: Černošková 3, Kadlecová 3, Grelová 2, Adéla Zábojníková.
Březůvky: Stolaříková – Aneta Skočovská, Mizerová, Monika Zábojníková, Müllerová, Zelinková, Adéla Zábojníková, Černošková, Keller, Kadlecová, Grelová. Střídaly: Plecová, Tylčová.
Žalkovice: Kateřina Pitnerová – Otáhalíková, Andrea Netopilová, Brázdilová, Pisaříková, Lucie Pitnerová, Monika Netopilová, Kubová, Hana Netopilová, Rožnovjáková, Koutná. Střídala: Krejčí.