„Poněvadž před startem sezony nám odešlo hned šest fotbalistů, žádné vzdušné zámky jsme si nestavěli. Na druhou stranu jsme očekávali minimálně ošest bodů více,“ přiznal sekretář březolupského klubu Roman Pavlík.

Tým, který během letní přestávky převzal trenér Karel Dolina, vřadě utkání často dokázal hrát se soupeři vyrovnanou partii, ovšem nevyhnul se chvilkovým výpadkům. „Ty se pak pro nás staly smrtící. Především vduelech sNedachlebicemi a srezervou Viktorky Otrokovice jsme ztratili body vzávěrečných minutách,“ zpětně lituje Pavlík.

„Musím ale přiznat, že náš výrazně omlazený tým na podzim velkou kvalitu neměl a vjeho silách bylo získat maximálně otěch šest bodů více,“dodal.

Vedení klubu, který do I. Atřídy postoupil vroce 2003, si je vědomo vážnosti situace, a tak během zimní přestávky udělalo hned několik změn. Tou hlavní je post trenéra, kde Karla Dolinu vystřídal Radek Šohajek.

„Dlouho jsme zvažovali pro a proti, ale poněvadž tým potřebuje impulz, do konce sezony jsme se dohodli se Šohajkem, který už náš tým loni na jaře úspěšně dovedl kzáchraně,“ připomněl sekretář.

Vedení klubu se rovněž snaží výrazně posilovat. Předposlední tým soutěže totiž byl nejhorší jak vdefenzivě, tak iútoku. „Již nyní zkoušíme hned čtyři fotbalisty, převážně obránce, kteří se zatím jeví ve velmi dobrém světle. Poněvadž ale ještě jednání sjejich mateřskými oddíly nejsou ukonce, nemohu prozradit nic bližšího,“ odmítl Pavlík, který vtěchto dnech ještě shání kvalitního útočníka– střelce.

„Těch je na trhu jako šafránu. Každopádně bychom oosudu všech posil rozhodli vhorizontu čtrnácti dnů,“ přeje si sekretář.

VBřezolupech začali spřípravou jako jedni zposledních. Poprvé se sešli až 15.ledna, přičemž trénují třikrát týdně a ovíkendu se zúčastní zimního turnaje ve Starém Městě. „Vúvodním zápase jsme porazili Huštěnovice 5:1. Vpolovině února bude vrcholit naše hrubá příprava jako každoročně na soustředění ve Starém Hrozenkově. Vedle sedmi duelů zimního turnaje nás čekají dva přátelské duely, přičemž generálkou na odvetnou část bude zápas sLužkovicemi,“ upřesnil Pavlík.

Cíl pro jarní část mají Březolupy jasný– zachránit se. „Vtříbodovém systému jsou naše šance stále reálné. Důležité bude především zvládnout duely vdomácím prostředí a pokusit se překvapit ina půdě soupeřů. Podle mne se za jistých okolností můžeme zachránit izpředposlední příčky, ovšem musíme mít více bodů než na stejné příčce umístěný tým ve skupině A. Nyní je naše manko šest bodů,“ spočítal sekretář.

„Všichni věříme, že se nám zachránit podaří. Uděláme pro to maximum,“ zakončil Roman Pavlík.