A v divizi bohužel útočné tápání pokračuje. Zatímco v úvodním kole si Broďané odvezli bezbrankovou remízu z Pelhřimova, doma těsně podlehli Velkému Meziříčí.

UH. BROD - VELKÉ MEZIŘÍČÍ 0:1 (0:1)

„Soupeř nám udělil lekci z produktivity, když proměnil svou jedinou šanci. Tu jsme mu navíc po nedorozumění stoperů darovali jako na stříbrném podnose,“ litoval Zdeněk Šebesta, trenér Brodu. Domácí měli ještě hodinu na vyrovnání, chabá koncovka jim v tom však zabránila.

Těsně před pauzou se řítil sám na branku hostí Dvořák, ale nedal. Po obrátce si domácí vytvářeli šance hlavně po standardních situacích. Nebezpečně hlavičkovali Vrága a P. Ligas, největší tutovku pak spálil Slinták, který z malého vápna nedokázal prostřelit hostujícího gólmana. „Je to škoda, dneska jsme si nezasloužili prohrát. Nedá se nic dělat, tak to odnese Franta Ondrůšek,“ dodal se smíchem Šebesta.

V příštím kole totiž Broďané míří na hřiště favorizovaných Šardic, které právě Ondrůšek trénuje. „Kdybychom měli čtyři body, tak bych jej nechal vyhrát, takhle to ale nepůjde,“ postrašil svého kamaráda.

Uherský Brod: Ondrůšek - P. Ligas, M. David, Hroch, Kukuča (70. R. David), Slinták, Dvořák, Daněk, Horňák, Josefík (46. Mahdalík, 80. Vogl), Vrága.

(ms)