Z větší poloviny obměněný tým Elserema se drží po sestupu z Moravskoslezské fotbalové ligy uprostřed divizní tabulky

Přestože jejich družina začala podzimní část domácím vítězstvím nad Frenštátem pod Radhoštěm, chvíli jí trvalo, než se ve staronové soutěži aklimatizovala. Z dalších čtyř kol Brumov vytěžil jediný bod za remízu se vsetínským nováčkem, a především debakl 0:4 ve Slavičíně musí strašit mužstvo ještě teď.

V této době se ukázalo, co znamená pro mladé mužstvo přítomnost zkušeného ofenzivního záložníka Petra Lysáčka.

Bývalý prvoligový fotbalista Synotu vyfasoval za zkrat v zápase druhého kola v Napajedlech trest na tři zápasy a hned po svém návratu na trávník Valaši zvítězili 2:1 ve Městě Albrechtice, a odstartovali tak nejpovedenější část podzimu, během níž porazili tým Velkých Karlovic a Karolinky a Rýmařov a remizovali v Bystřici pod Hostýnem. Posledních pět kol však přiválo do brumovské kapsy jen čtyři body.

„Škoda, že jsme kvůli nezpůsobilému terénu neodehráli závěrečný zápas doma s Bohuslavicemi,“ litoval Beňo. Případné vítězství by totiž posunulo Elseremo na sedmou pozici. „I tak jsme ale spolu s vedením konstatovali, že podzim byl úspěšný,“ uvedl brumovský asistent trenéra.

Valaši ale mohou litovat několika zbytečných domácích ztrát, kdy dvakrát prohráli 0:1 a jednou remizovali 2:2. „Neměli jsme štěstí,“ posteskl si Miroslav Beňo, který nešetřil slovy chvály na mladé hráče. Teprve sedmnáctiletý Lukáš Bartošák pravidelně nastupoval na levém kraji zálohy, o rok starší David Ritter napravo a Ondřej Sucháček byl zase pilířem zadních řad.

Jak moc se přes zimní přestávku změní brumovský kádr, však zatím nikdo neví. „O žádných odchodech nevím, ale pohyb v mužstvu nejspíš nastane,“ připouští Beňo.

Fotbalisté Elserema zahájí přípravu před odvetami první týden po Novém roku a stejně jako loni se zúčastní zimního turnaje v Otrokovicích.