Z kabiny zmizeli obránci Šindler a Nedavaška, záložník Augustini a útočník Lysáček. Bývalý fotbalista prvoligového Slovácka je sice stále hráčem Brumova, do přípravy se však nezapojil.

„Více šancí dostanou dorostenci, které jsme zařadili do týmu na podzim,“ uvedl trenér Miroslav Mičega. Slovenský odborník si je dobře vědom omezených finančních možností klubu a nežehrá na ni. „Od té doby, co jsem přišel před dvěma lety do Brumova, se mužstvo téměř kompletně změnilo. Zapracovávání vlastních odchovanců je v dnešní době správná cesta. Čeká to i ostatní týmy,“ prorokuje Mičega.

O vzdálenou budoucnost Elserema nemá obavy, horší je to se současností. „Sezonu musíme přežít,“ uvědomuje si někdejší prvoligový fotbalista.

Pro Brumovské to ale bude pořádná fuška. Vzhledem k vývoji ve druhé lize je totiž pravděpodobné, že padat bude i čtrnáctý v pořadí. „Raději s tím počítáme,“ přitakal Mičega. „Když se nám ale podaří zachránit, v dalších letech by už Brumov neměl mít problémy se sestupem. Práce s mladými je tady hodně kvalitní.“

Čím se však Elseremo chlubit rozhodně nemůže, je jeho defenziva. Více gólů žádné družstvo na podzim neinkasovalo. „Snažili jsme se získat brankáře, bohužel se to ale nepovedlo,“ litoval Mičega, který protočil na podzim všechny tři gólmany. Důvěru v prvním jarním zápase dostane Dubec. „Na obranné práci mužstva musí hodně zapracovat, pořád dostáváme laciné branky.“

Důkazem byla i generálka. Na hřišti účastníka I. B třídy z Luhačovic remizoval Brumov 2:2. „První poločas byl špatný. S podobným výkonem bychom neměli v neděli v Orlové šanci,“ ví Mičega.

FC ELSEREMO BRUMOV

Brankáři: Lubomír Dubec, Roman Fojtík (1972), Stanislav Vypušťák (1986).
Obránci: Tomáš Dekleva (1991), Petr Križko (1976), Pavel Martinka, Přemysl Staník (1981), Ondřej Sucháček (1988).
Záložníci: Lukáš Bartošák (1990), Přemysl Beňo (1987), Stanislav Dorňák (1976), Peter Kiačík (1983), Matěj Lendvay, Patrik Naňák (1991), David Ritter (1989), Jan Sokol, Martin Zvoníček (1983).
Útočníci: Jan Bobot (1991), Josef Řehák (1984), Aleš Smolík (1989), Simon Smolka (1979).
Trenér: Miroslav Mičega.
Přišli: Lendvay, Martinka (oba hostování ze Slovenska).
Odešli: Augustini (Rakousko), Lysáček (?), Nedavaška (ukončeno hostování z Valašských Klobouk), Šindler (Slovensko).